به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ یدالله موحد در نشست خبری با اصحاب رسانه در جنوب استان کرمان اظهار داشت: موضوع هلیل رود مدت هاست که دغدغه مردم جنوب استان کرمان است که امید داریم به نتیجه‌ای که نفع عامه مردم در آن است، ختم شود.

او افزود: در رابطه با حل مشکلات کارخانه سیمان عنبرآباد نیز بررسی‌های لازم انجام خواهد شد تا بدانیم مشکل این مجموعه در کجاست و سعی می‌کنیم راهکاری را برای حل مشکلات این مجموعه مشخص کنیم؛ زیرا این مجموعه نیز زمینه‌های ایجاد اشتغال بیشتر و توسعه اقتصادی در این شهرستان را فراهم خواهد کرد.

موحد با اشاره به اینکه هر هفته دو جلسه کارگروه استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی برای حمایت حقوقی از واحد‌های تولیدی در دادگستری کل استان کرمان برگزار می‌شود، تصریح کرد: مشکلات واحد‌های تولیدی شهرستانی نیز ابتدا در سطح شهرستان مورد رصد و پیگیری قرار می‌گیرد و در صورت موفق نشدن در حل مشکلات آن ها، در سطح استانی مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان، بیان داشت: دستگاه قضایی در ۴۰ ساله پس از انقلاب اسلامی، کار‌های بزرگی انجام داده و واحد‌های قضایی و تعداد کارکنان و قضات به تعداد قابل توجهی در جنوب استان کرمان نیز افزایش داشته است.

موحد گفت: به تناسب نیاز، واحد‌ها و قضات افزایش می‌یابد، اما امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که با کاهش دعاوی و اختلاف، تعداد قضات کاهش یابد؛ زیرا راهکار‌های کاهش اختلافات و دعاوی در سند تحول قضایی پیش بینی شده است.

او افزود: بر اساس مفاد سند تحول قضایی، میزان دعاوی وارده به محاکم باید با استفاده از ظرفیت‌های مختلف از جمله نهاد‌های مدنی، شورا‌های حل اختلاف، مصلحین و حکمین قرآنی و ... کاهش یافته و اختلافات با صلح و سازش به پایان رسد تا قوه قضاییه بتواند به ماموریت‌های اصلی خود برای تامین امنیت پایدار و توسعه عدالت بپردازند و امورات قضایی را حل و فصل کند.

رییس کل دادگستری استان کرمان، هدف از سفر به جنوب استان کرمان را بررسی عملکرد شعب و محاکم این منطقه دانست و گفت: در نخستین روز از این سفر، مراسم تودیع و معارفه دادستان سابق و جدید عنبرآباد برگزار شد.

موحد افزود: در این سفر چهار روزه عملکرد تمامی حوزه‌ها و محاکم مورد ارزیابی دقیق قرار می‌گیرد.

او دیدار با کارکنان و قضات جنوب استان کرمان و تبیین مفاد سند تحول قضایی را ازدیگر برنامه‌های سفر به جنوب کرمان برشمرد و تصریح کرد: تلاش می‌شود، گفتمان سازی مناسبی درون دستگاه قضایی در استان کرمان حول سند تحول قضایی شکل گیرد تا با سرعت و دقت مفاد این سند را در این استان اجرایی کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: