به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ یدالله موحد در تشریح این خبر بیان کرد: «در پی وصول گزارشات متعدد مردمی با موضوع صدور گواهی‌های پزشکی‌قانونی خلاف ‌واقع، موضوع به صورت جدی در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری و ارشد قوه قضائیه در استان کرمان قرار گرفت».

وی ادامه داد: «پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی دقیق و بررسی‌های همه‌جانبه، جمع‌آوری مستندات و دلایل توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری کرمان، سرانجام با همکاری تعدادی از قربانیان و هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب سیرجان و مقام قضایی رسیدگی‌کننده و تشکیل چندین فقره پرونده‌ی قضایی، دو تن از کارکنان پزشکی قانونی شهرستان سیرجان در حین دریافت رشوه توسط ضابطین حفاظت اطلاعات قوه قضائیه دستگیر و بازداشت شدند».

رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: «سوءاستفاده از ضعف اطلاعات حقوقی شهروندان و اخذ وجه از ایشان برای انجام وظایف قانونی و نیز تبانی برای صدور گواهی‌های پزشکی‌قانونی خلاف واقع خصوصاً در پرونده‌های تصادفات ازجمله موارد اتهامی در این پرونده است».

موحد اظهار کرد: «هر دو متهم در حال حاضر با قرار قانونی بازداشت شده‌اند و دستورات لازم جهت تکمیل تحقیقات صادر شده است».

وی تاکید کرد: «برخورد جدی با فساد، خصوصاً فساد اداری در دستور کار جدی دستگاه قضایی و سازمان‌های تابعه قرار دارد و کلیه‌ی مراجع قضایی، نظارتی، انتظامی و امنیتی آماده‌ی دریافت گزارشات مردمی در این خصوص هستند و می‌توانند گزارشات خود را از طریق تلفنی با سامانه‌ی 1580 و یا مراجعه به ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان کرمان ارائه کنند».

رئیس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: «مجازات بزه دریافت رشوه علاوه بر ضبط مال مورد ارتشا و انفصال از خدمات دولتی، پنج تا 10 سال حبس، جزای نقدی معادل وجه یا مال ماخوذه و تا ۷۴ ضربه شلاق است».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: