به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدصادق بصیری در دیدارِ دکتر عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان به اشتراک‌های فرهنگی، آیینی و همسایگی دو کشور اشاره کرد و گفت: میان ایران و افغانستان مسائل مشترکی همچون مبارزه با تروریسم و مواد مخدر وجود دارد، ضمن اینکه اشتراک‌های فرهنگی دو کشور نیز بسیار زیاد است.

وی تصریح کرد: کسی نمی‌تواند روابط و اشتراک‌های فرهنگی را از ما بگیرد و همزیستی مسالمت‌آمیز مهاجران افغانستانی در استان کرمان و ایران نشانه عمق نزدیکی دو ملت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان؛ درود و سلام دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان را که در سفر تهران به سر می‌برد به سفیر افغانستان ابلاغ کرد و خواستار گسترش تعاملات استان کرمان در زمینه‌های اقتصادی و روابط تجاری با توجه به ظرفیت‌های آن شد.

بصیری اضافه کرد: مهمان، همیشه برای ما عزیز است و امیدوارم مهاجران افغانستانی پس از برقراری صلح در این کشور با کوله‌باری از خاطرات خوش ایران را ترک کنند و سفیر ما در کشور افغانستان باشند.  

عبدالغفور لیوال نیز با تشکر از مهمان‌نوازی‌های مدیران و مردم استان نسبت به مهاجران افغانستانی و امیدواری برقراری صلح در افغانستان، برگشت مهاجران را از اولویت‌های این کشور برشمرد.

سفیر افغانستان، استان کرمان را مهد کریمان خواند و گفت: این کرامت برای سومین بار مرا به کرمان کشانده است.

وی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان از مسئولان و مردم استان کرمان تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد: با راه‌اندازی مرکز توزیع تذکره الکترونیکی، حضور مهاجران افغانستانی قانونمندتر شود.

دکتر لیوال سفیر افغانستان با تقدیر از خدمات اداره کل اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان گفت: "علی شفیعی دوست بسیار خوب مهاجران افغانستانی است".

همچنین علی شفیعی مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان در این دیدار از راه‌اندازی مرکز پژوهش و تحقیقات این اداره کل خبر داد و تصریح کرد: با تدبیر و پشتیبانی استاندار کرمان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی  مراقبت‌های لازم برای مهاجران افغانستانی در مقابل بیماری کروناویروس در استان انجام شده است.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: