به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی زینی‌وند در آیین تجلیل از خیران و ماندگاران فعال در عرصه روستاهای سراسر کشور با اهدای لوح تقدیر خیران بیان داشت: مطمئناً خیران در انجام کارهای خیر با موانعی هم مواجه شده‌اند، کارهای شما آنقدر بزرگ است که اجر واقعی آن در نزد خداوند محفوظ است.

زینی‌وند افزود: بعضا مسئولان نسبت به خیران و کارهای بزرگی که انجام داده‌اند کوتاهی‌هایی داشته‌اند که به ‌واسطه مشغله کاری است اما ارزش کار خیران را باید درک کرد.

استاندار کرمان به پهناوری استان اشاره داشت و گفت: مناطق محروم زیادی به ویژه در مناطق روستایی داریم، مردم این مناطق نیازمند کمک خیران هستند و این کمک‌ها ابعاد زیادی دارد.

وی ابراز داشت: اقدامات خیرخواهانه خیران در روستاها فقط کمک به روستاها نیست بلکه از اتفاقات و آسیب‌های بعدی نیز جلوگیری می‌کند که کوچکترین آن جلوگیری از مهاجرت روستاییان و فاصله گرفتن آنها از هویت واقعی خود و حاشیه‌نشین شدن است.

زینی‌وند افزود: ما اگر بتوانیم جوانان روستایی را در روستاها و خانه‌های آبا و اجدادی خودشان نگهداریم، این افراد می‌توانند انسان‌هایی بزرگ و تاثیرگذاری باشند، اما اگر ما مسئولان و شما خیران دست آنها را نگیریم، در گوشه شهرها تحقیر می‌شوند و ممکن است زندگی نسل‌های بعد از آنها تغییر کند.

استاندار کرمان گفت: کار خیران کار عادی نیست و در وجوه مختلف تاثیرگذار است و ساماندهی خیران در استان کرمان و ایجاد نهاد فراگیر باید انجام شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های متولی باید همت کنند تا اقدامات و کارهای موثر خیران هدفمند شده و اهداف و اقدامات خیرخواهانه را در مسیر خودش هدایت کنیم و در این صورت شاهد تاثیرگذاری چند برابری اقدامات خیرخواهانه خواهیم بود.

زینی‌وند گفت: کمک‌های خیران در روستاها براساس نیاز مناطق در حوزه تغذیه، بهداشت، درمان و مسکن و غیره و ساماندهی شده با کمک کمیته امداد، بهزیستی و دفتر اجتماعی استانداری باید صورت گیرد.

گفتنی است در آیین تجلیل از خیران و ماندگاران فعال در عرصه روستاهای سراسر کشور در ارتباط ویدئوکنفرانس با معاون اول رئیس جمهور، 30 خیر کرمانی تقدیر شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: