به گزارش خبرگزاری برنا؛ احمد اسکندری‌نسب، در نشست با مشاوران جوان، با بیان اینکه حدود ۳۱درصد فرهنگیان استان کرمان در رده سنی زیر ۳۳ سال هستند، اظهار داشت: شناسایی جوانان توانمند فرهنگی و استفاده از ظرفیت آن‌ها در حوزه‌های مدیریتی و اداری، لازمه ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در استان است.

او به نقش موثر جوانان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، علمی، بین المللی و اقتصادی اشاره کرد و افزود: براساس بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان میدان دار اصلی انقلاب هستند و باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا از ظرفیت آن‌ها در عرصه‌های مختلف به خوبی استفاده شود.

اسکندری نسب بر شناسایی نقاط ضعف، قوت، فرصت‌ها و تهدید‌های آموزش و پرورش استان در شهرستان‌ها و مناطق استان به همت مشاوران جوان تاکید و تشکیل شورای مشاوران جوان در سطح ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان را نیز ضروری دانست.

او بیان داشت: آموزش و پرورش موتور محرکه توسعه و پیشرفت اجتماع و کشور و کلید اصلی برای رسیدن به توسعه پایدار است و باید دغدغه اصلی همه مردم و مسئولان باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در جای جای بیانیه گام دوم  انقلاب، شاهد تاکید رهبری بر نقش جوان و جوانان در تحقق اهداف انقلاب و نظام هستیم، گفت: اعتماد به جوانان و میدان دادن به آن‌ها مطالبه جدی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

او عنوان کرد: جوانان در شرایط فعلی بروز، توانمند و آشنا به فناوری هستند و می‌توانند در تصمیم سازی و برنامه ریزی‌های نظام تعلیم و تربیت مشارکت اثر بخشی داشته باشد.

اسکندری نسب استفاده از مشارکت فکری جوانان فرهنگی در برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و افزود: اگر از ظرفیت فکری جوانان در تصمیم سازی‌ها استفاده شود آن‌ها با انگیزه بیشتری در اجرایی کردن برنامه‌ها مشارکت می‌کنند.

در نشست گروه ۸ نفره، مشاوران جوان مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در استان و نحوه ارتقای کیفیت این فعالیت‌ها پرداختند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: