به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا پورابراهیمی، در حاشیه بازدید استاندار کرمان از بخش چترود در محل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان اظهار داشت: مجلس به‌تازگی مصوب کرد که جرائم مالی و سود تسهیلات بانکی پرداخت نشده مربوط به طرح‌های کشاورزی از سال ۹۴ تاکنون، مشمول بخشودگی شود.

  او افزود: براساس قانون سه سال فرصت استمهال به دریافت کنندگان تسهیلات بانکی حوزه کشاورزی داده می‌شود که این امر به تقویت اشتغال روستایی و جهش تولید کمک می‌کند.

پورابراهیمی بیان داشت: مردم بخش چترود، درخواست اجرای طرح پایش تصویری، مجوز حفر چاه آب شرب و کمک از محل اعتبارات استانی را دارند.

او با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت‌های ارتباطی بخش چترود در شرایط کرونا ادامه داد: مخابرات در تمامی این مناطق، محدودیت آنتن‌دهی دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمین‌های کشاورزی مردم مناطق مختلف شهرستان کرمان، تداخل با اراضی منابع طبیعی دارند، گفت: در رفع چالش‌های زندگی و معیشت مردم، علاوه بر دولت، معین های اقتصادی نیز می‌توانند همکاری و کمک کنند.

او با قدردانی از علی زینی وند استاندار کرمان در خصوص بازدید از بخش چترود تصریح کرد: برای نخستین بار در زمان فعالیتم به‌ عنوان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مشاهده کردم که یک استاندار مسائل و چالش‌های این بخش به‌ ویژه روستا‌ها را از نزدیک پیگیری و بررسی می‌کند.

پورابراهیمی با اشاره به اقدامات در حوزه اشتغال زایی افزود: توسعه فعالیت‌های صنایع بزرگ از جمله مجموعه شرکت فولاد بوتیا بدین منظور دنبال می‌شود و به‌زودی طرح‌های بزرگی که از یک سال گذشته در استان در مرحله عملیات اجرایی قرار گرفته است، به ثمر می‌نشیند که در این زمینه؛ طرح‌هایی همچون: تولید الکترود‌های گرافیکی صنعت فولاد، لاستیک خودرو‌های فوق سنگین و احداث بندر خشک در استان کرمان به اتمام می‌رسند.

او بیان کرد: در کنار آن، طرح‌های خرد و متوسط را پیگیری می‌کنیم که اجرای این طرح‌ها در آخرین نشست کارگروه رفع موانع تولید با حضور استاندار و نمایندگان بخش خصوصی مصوب شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشتغال در قالب مجموعه فعالیت‌هایی در چرخه و جریان، بین پیمانکار اصلی و فرعی در قالب spx شکل می‌گیرد که چارچوب مشخص این برنامه هم به زودی ارائه می‌شود.

او گفت: خوشبختانه در حوزه مشاغل خرد و خانگی استان کرمان، اتفاقاتی مناسب صورت گرفته که لازمه آن، مراجعه بخش خصوصی در قالب شرکت‌های تعاونی است و افراد می‌توانند حمایت دولت را در قالب تسهیلات و بودجه دریافت کنند که این امر در قانون بودجه نیز دیده شده و تسهیلات در حوزه زیرساختی و مجوز‌ها فراهم می‌شود که برای بودجه سال آینده نیز تعریف شده است.

پورابراهیمی تاکید کرد: مجموعه این اقدامات در حوزه استانی و در شهرستان کرمان به کاهش نرخ بیکاری و ارتقای سرانه اشتغال استان کرمان کمک می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: