به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا پور ابراهیمی در خصوص اقدامات متناقض کره جنوبی برای آزادسازی پول های بلوکه شده کشورمان، گفت: مدت زمان زیادی از بلوکه شدن اموال کشورمان در برخی کشوری مانند کره جنوبی می گذرد و این اقدام آنها بر خلاف تمامی قوانین بین المللی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پس از انعقاد برجام، تمام تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا، سازمان ملل و آمریکا علیه کشورمان ملغی شد و عملا این محدودیت ها موضوعیت ندارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تلاش می کنند از طریق غیر رسمی بر کشورها فشار وارد کنند تا با جمهوری اسلامی ایران مبادلات تجاری و اقتصادی نداشته باشند، ادامه داد: به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست کشورمان تحت تحریم نباشد اما مراودات تجاری‌مان با کشورها دچار اختلال شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه کره جنوبی باید روابط بلند مدت با جمهوری اسلامی ایران را مدنظر داشته باشد، نه اینکه مسائل کوتاه مدت را مورد توجه قرار دهد، افزود: کشورهایی که با ایران اسلامی دارای روابط تجاری هستند، بخشی از بازار فروش‌شان در کشورمان قرار دارد لذا نمی توانیم بپذیریم که این کشورها اموال و پول هایمان را بلوکه کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قوه مقننه از اقدام دولت و بانک مرکزی برای پیگیری جدی تر آزادسازی پول های بلوکه شده در کره جنوبی حمایت می کند، خاطرنشان کرد: کره ای ها بدانند هزینه این اقدام غیرقانونی را خواهند داد زیرا ایران اسلامی به سادگی از منابع ملی خودش گذشت نخواهد کرد و حتما در زمان و مکان مقتضی جبران می کند؛ امروزه بهانه ای برای کره جنوبی وجود ندارد که پول های کشورمان را بلوکه کند بنابراین دولت این کشور باید هر چه سریع تر اقدام به پرداخت مطالباتمان کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: