به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی زینی‌وند در حاشیه بازدید از محدوده سکونتگاه غیررسمی شهید صیاد شیرازی در مجاورت منطقه شرف‌آباد کرمان اظهار داشت: حاشیه‌نشینی در کرمان بحث جدی است و اقدامات موثری برای ساماندهی آنها از سال‌های گذشته آغاز شده است.

استاندار کرمان به جمعیت ساکن در این مناطق حاشیه‌ای نیز اشاره کرد و ادامه داد: جمعیت ساکن این مناطق قابل توجه هستند که باید با کمک خودشان ساماندهی شده و از بلاتکلیفی و وضعیت کنونی بیرون آیند.

وی تصریح کرد: قصد ما این نیست که خانه‌های مردم و یا زندگی آنها را زیر و رو کنیم، نمی‌خواهیم بی‌رحمانه رفتار کنیم، بلکه هدفمان ساماندهی حاشیه‌‌های شهر است.

زینی‌وند اضافه کرد: بخشی از زمین‌های این مناطق به صورت غیرقانونی تصرف شدند که باید تعیین تکلیف شوند، همچنین در این مناطق خانه‌هایی نیز ساخته شده‌اند که هویت آنها باید مشخص شده و به روستا و یا شهر ملحق شوند.

استاندار کرمان با بیان اینکه مصمم بر ساماندهی مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان هستیم، گفت: مسئولان می‌خواهند به مردمی که در این حاشیه‌ها ساکن هستند کمک کنند و از آنها تقاضا داریم به فرمانداری، بخشداری و یا شهرداری مراجعه داشته و ما را در این کار کمک کنند.

زینی‌وند همچنین از تشکیل کارگروه‌های ویژه ساماندهی مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان خبر داد و گفت: سرعت گسترش حاشیه‌های شهر کرمان کاسته شده و به وسیله کاشت درخت و یا حفر کانال محدوده‌های شهری محصور شده است.

استاندار کرمان، ساماندهی حاشیه شهر را نیازمند عزم فرابخشی دانست و گفت: این مسئله را در شورای تامین مطرح کرده‌ایم و دستگاه قضائی بخش عمده‌ای از کار را دنبال می‌کند و هم‌افزایی و اراده جدی وجود دارد.

وی تصریح کرد: ساماندهی حاشیه‌ای که سال‌ها و آرام آرام شکل گرفته کار ساده‌ای نیست و یکباره نمی‌توان آن را سامان داد، اما مهم این است که شناسنامه دقیقی برای این مناطق تهیه شده و نقشه راه داریم و امیدواریم در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این زمینه شاهد باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: