به گزاش خبرگزاری برنا؛ علی زینی‌وند در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت روند بیماری کرونا و رنگ‌بندی استان عنوان کرد: در کل کشور وضعیت رنگ بندی شهرها تغییر کرده و اکنون کرمان، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، بم، بافت، زرند و کوهبنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: شهرستان‌های انار، بردسیر، جیرفت، عنبرآباد، رودبار جنوب، منوجان و نرماشیر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های ارزوئیه، رابر، راور، فاریاب، کهنوج، قلعه‌گنج، ریگان و فهرج در وضعیت زرد قرار دارند.

استاندار کرمان با بیان اینکه این وضعیت تغییر رنگ‌بندی قابل پیش‌بینی‌بود، ادامه داد: در اولین جلسه ستاد کرونای سال جدید عنوان کردیم که زنگ خطر و هشدار اوج کرونا در کشور به صدا در آمده است.

زینی‌وند گفت: موج جدید کرونا از کشور عراق آغاز شد و به خوزستان آمد و به تدریج به سمت استان‌های مرکزی و شرقی آمده است، متاسفانه باید اعلام کنیم که مجدد باید به سمت محدودیت‌های فراگیر در استان برویم.

استاندار کرمان تصریح کرد: تعطیلی بسیاری از اصناف و مشاغل، محدودیت تردد‌ها و ممنوعیت ورود و خروج به شهرهای نارنجی و قرمز را خواهیم داشت و آخرین دستورالعمل آنها از سوی معاونت سیاسی و دانشگاه علوم پزشکی اعلام خواهد شد.

وی ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شد که با کاهش حساسیت‌ها، به وضعیت قرمز و نارنجی برسیم، فعلا مرگ و میر و تعداد بستری‌ها به صورت شدید بالا نرفته اما با توجه به اینکه موج جدید بیماری و ویروس انگلیسی اوج‌گیری سریعی دارد، پیش بینی است که طی دو هفته آینده به شدت حجم بستری‌ها و مرگ و میر‌ها بالا رود.

زینی‌وند اظهار داشت: رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی طی یک ماه آینده و تحمل سختی‌ها ما را امیدوار می‌کند که شرایط بهتر شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه طبق بررسی‌های وزارت بهداشت تا پایان خرداد با مشکل مواجه هستیم و امیدواریم اول پاییز بر این موج بتوانیم غلبه کنیم، ابراز داشت: ماه‌های سختی را پیش روی داریم و اگر رعایت نشود افسوس به دنبال خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: