به گزارش خبرگزاری برنا؛ مهدی حسینی‌نژاد در نشست با تولیدکنندگان سیمان استان کرمان با بیان این‌که توزیع سیمان پس از خروج از کارخانه باید رصد و مشکل سیمان رفع شود، بیان کرد: «در کمبود سیمان، واسطه‌های بین‌راهی نقش اصلی را بازی می‌کنند».

وی افزود: «همه تولید را می‌بینند اما مشکل در سیستم توزیع است و از کارخانه تا توزیع‌کنندگان خرد باید به صورت دقیق بررسی شود».

حسینی‌نژاد با اشاره به دو علت تعطیلی کارخانه‌ی سیمان هرمزگان و قطعی گاز، اظهار کرد: «با توجه به این‌که تولید سیمان تغییر چندانی نداشته اما سیمان در بازار کاهش یافته است».

وی گفت: «ورود دولت به حوزه‌ی یک کالا، تولیدکننده و توزیع‌کننده را دچار چالش می‌کند لذا بهتر است تولید سیمان به این سمت نرود».

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اضافه کرد: «شبکه‌ی توزیع، مرغ را از مرغداری دریافت و به جای بازار کرمان به استان‌های همجوار ارسال و یا در قطعه‌فروشی عرضه می‌کرد لذا ۸۰ درصد مشکل مرغ استان کرمان در شبکه‌ی توزیع بود».

وی افزود: «دادستانی مرغ تولیدکننده را به علت نگه داشتن بیش از مدت قانونی مصادره و به بازار عرضه کرد اما نگاه اخلال در نظام اقتصادی، به حوزه‌ی تولید استان آسیب وارد می‌کند».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: