به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی زینی وند در جلسه هم اندیشی مدیران شهری در خصوص تبدیل بخش ماهان به شهرستان، به پهناور بودن استان کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: استان کرمان گستردگی بسیاری دارد اما تقسیمات کشوری با حساسیت بالا، باید کارشناسی شوند و بخش های دارای ظرفیت طی یک فرایند پس از بررسی های لازم به سمت شهرستان شدن، سوق داده شوند.

وی به ظرفیت های مناسب بخش ماهان اشاره و عنوان کرد: بخش ماهان در حوزه های گردشگری، کشاورزی مدرن، شرکت های دانش بنیان و ...  ظرفیت توسعه دارد که می طلبد با ارتقای کمی و کیفی در این حوزه ها تبدیل این بخش به شهرستان به سرعت انجام شود.

استاندار کرمان به اهمیت محور گردشگری هفت باغ اشاره کرد و افزود: محور هفت باغ به واسطه موقعیت مناسب، ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگر و تبدیل شدن به یکی از مناطق پرطرفدار در استان را دارد که لازم است با جذب سرمایه گذاری های کافی، امنیت این منطقه را به صورت کامل پوشش داد تا بتوان از تمام ظرفیت این منطقه استفاده کرد.

زینی وند ادامه داد: وجود امنیت، شکوفایی اقتصادی را در پی دارد، که امروزه در کنار بهره‌برداری از منابع ارزشمند کشور؛ مقوله‌هایی همانند تولیدات ملی و خودکفایی از دغدغه‌های اصلی صاحب نظران اقتصادی به شمار می‌آیند و متخصصان این حوزه را واداشته تا راهی مناسب برای دستیابی به رشد اقتصادی پایدار بیابند.

استاندار کرمان در خاتمه به لزوم جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری در بخش ماهان به جهت توسعه اشاره کرد و یادآور شد:  در کشور ما تولید داخلی و اشتغال‌زایی برای نیروی انسانی یکی از مهمترین اهداف اقتصادی به شمار می‌آید که می بایست به صورت جدی در توسعه بخش ماهان مورد توجه قرار گیرد، زیرا وجود بیکاری در کشور علاوه بر ریشه‌کن کردن منابع انسانی؛ آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی عمده‌ای به همراه خواهد داشت.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: