به گزارش برنا؛ حمیدرضا رشیدی‌نژاد، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه در جلسه‌ استانی ستاد مدیریت کرونا گفت: طی هفته‌ گذشته روند ثابتی در موارد ابتلا به کرونا را در استان کرمان داشتیم و تقریبا وضعیت پایدار با یکسری افت و خیز‌ها همراه بود.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۱۵ نفر بیمار کرونایی بستری در استان داریم، افزود: ۶۰ درصد از این آمار مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است.

رشیدی‌نژاد بیان کرد: تست ۵۰۴ نفر از بیماران بستری، مثبت قطعی و بقیه نیز به لحاظ تشخیص بالینی مثبت هستند. ضمن اینکه ۱۳۴ نفر بیمار کرونایی در آی‌سی‌یو بستری و ۴۰ نفر تحت ونتیلاتور هستند.

او تصریح کرد: هنوز ظرفیت تخت بستری در استان داریم و روند به گونه‌ای است که امیدواریم تثبیت شود و شاید تا یک هفته تا ۱۰ روز آینده روند نزولی داشته باشیم؛ اما هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه به دلیل پهناور بودن و اقلیم متفاوت استان ممکن است مدت طولانی‌تری در قله پیک بمانیم، گفت: در حال حاضر در سیرجان و جنوب استان نگرانی داریم.

رشیدی‌نژاد با اعلام اینکه سیرجان ۲۰۰ بیمار بستری دارد، افزود: در جنوب نیز زیرساخت‌ها مقداری ضعیف‌تر است و به دلیل همجواری با هرمزگان و سیستان و بلوچستان، از شرایط این استان‌ها متاثر است.

او در بخش دیگری از سخنانش به بیان گزارشی از آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان کرمان پرداخت و گفت: تاکنون ۶۵ هزار و شش واکسن به استان کرمان وارد و به ۴۰ هزار و ۶۳۱ نفر تزریق نوبت اول صورت گرفته است.

رشیدی‌نژاد افزود: ۱۰ هزار و ۲۱۶ نفر نیز دوز دوم را دریافت کردند و ۱۰ هزار واکسن باقی مانده که برای نوبت دوم دوز اول و بخشی افراد دارای اولویت و سالمندان است.

او تصریح کرد: تاکنون به ۴۴ هزار و ۱۷۱ نفر از افراد بالای ۸۰ سال در استان کرمان واکسن کرونا تزریق شده و آمار واکسن‌های هر شهرستان به تفکیک وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان گفت: فاز یک واکسن را بالای ۹۰ درصد افرادی که در اولویت بودند، دریافت کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه با درخواست برخی ادارات مواجه هستیم و مطالبه واکسن دارند، افزود: ما طبق دستورالعمل وزارتخانه عمل می‌کنیم و سند ملی و بخشنامه اجرایی وزارتخانه بالادست ماست.

رشیدی‌نژاد تاکید کرد: تاکنون در کرمان به غیر از دستورالعمل، واکسن نزده‌ایم و ممکن است کسی تخلف کرده باشد که خودش مسئول است و اگر ما متوجه شویم همکارن ما بوده است، حتما عزل می‌شوند؛ اما هنوز موردی در این زمینه در استان نبوده و اگر کسی می‌داند چنین چیزی هست، اطلاع دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: