به گزارش خبرگزاری برنا؛ مجید سعیدی با اشاره به اعلام اداره کل هواشناسی مبنی بر تداوم رگبارهای پراکنده در سطح استان تا اواخر هفته جاری عنوان کرد: همچنان در اکثر مناطق استان رشد ابرهای همرفتی و رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش تندبادهای موقتی و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود.

وی افزود: آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب‌ها از بالادست و طغیان رودخانه‌های فصلی دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان بیان کرد: بارندگی‌های 12 اردیبهشت ماه در سطح استان خسارت‌هایی را به راه در بخش شهداد و گلباف وارد کرده و محور سیرچ به شهداد و اندوهجرد و روستاهای حرمک و نسک دچار خسارت‌هایی شدند.

سعیدی ادامه داد: در روستاهای حرمک و نسک بخش گلباف، تعدادی از واحدهای مسکونی دچار آبگرفتگی شدند ضمن آنکه به محصولات کشاورزی این منطقه نیز خسارت‌هایی وارد شده است.

وی همچنین به خسارت‌های وارده به راه‌ روستایی و کشاورزی در شهرستان فاریاب و انسداد محور “قلعه گنج- رمشک – فنوج” به دلیل سیلابی شدن آبنماهای مسیر تا اطلاع ثانوی خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: تا پایان هفته جاری شاهد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده در سطح استان خواهیم بود به ویژه مناطق غرب و جنوب غرب استان باید مراقبت‌های لازم را به عمل آورند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: