به گزارش برنا؛ مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گزارشی به بیان آخرین آمار از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان تا ساعت ۱۵:۰۰ امروز دوشنبه ۳ خرداد ماه ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۳۸۷ نفر است.  

او با تفکیک کردن موارد مثبتی که هم اکنون در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بستریند، افزود: ۲۳۱ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۵ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۷۴ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۵۱ نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان و ۷ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.

شفیعی تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۲۰ هزار و ۵۲۷ مورد اعلام کرده است.  

او با اشاره به اینکه ۶۹ مورد جدید طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده اند، تصریح کرد: از این تعداد، ۴۳ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۵ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۰ مورد از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان و یک مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان است.

شفیعی افزود: طی این مدت زمان، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم، خوشبختانه مورد جدید بستری ثبت نشده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: همچنین طی مدت یاد شده، ۷ نفر در سنین ۴۰، ۶۵، ۶۷، ۶۹، ۷۳، ۸۱ و ۹۸ در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان جان خود را از دست داده اند که هر ۷ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده اند.

شفیعی افزود: در مجموع، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان ۲ هزار و ۸۸۱ نفر در اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: