به گزارش خبرگزاری برنا؛ متن این بیانیه بدین شرح است:

 

به نام خدا

 

رسانه‌ها جزئی از رویدادهای سیاسی، اجتماعی به شمار می روند و روز به روز اهمیت و تاثیر آنها فزونی می یابد.

انتخابات از رویدادهای بسیار مهم و سرنوشت ساز بویژه در ایران است که رسانه در آن متغیری اساسی است.

امروزه، تقریبا همه چیز، پسوند رسانه ای پیداکرده است. سیاست، انتخابات، دیپلماسی از آن جمله است  و اساسا ما در جهان رسانه ای شده زندگی می کنیم.

خصیصه ارتباطی و رسانه ای سیاست، ابعاد تازه ای به قدرت سیاسی و سیاست قدرت بخشیده است. رسانه ها، مولفه قدرت ساز و جزئی تفکیک ناپذیدیر از حاکمیت هستند.

انتخابات خرداد ۱۴۰۰ در فضای کرونایی زده و عمدتا با دوری گزینی های فیریکی در تبلیغات و چیرگی فضای مجازی و رسانه ای بر ارتباطات سیاسی و تبلیغاتی همراه بود.

در این شرایط که شیوه های سنتی و عادت گونه به سمت راه های نو تغییر جهت داد، رسانه، بستر گذر و عبور فعال در این زمینه شد.

اهالی رسانه و روابط عمومی ها در استان کرمان  هم در ارتقا دانش سیاسی، هم در ایجاد شور انتخاباتی و افزایش مشارکت و هم در تبلیغات  در چارچوب قانون  بسیار خوب عمل کردند. در این میان برخی رسانه ها و روابط عمومی ها پیشتاز و موج آفرین بودند.

ارتقا دانش سیاسی، ایجاد فضای شور و نشاط و آگاهی بخشی به جامعه برای حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات از رسالت‌های اهالی رسانه است.

 اطلاع‌ رسانی، شفاف سازی و آگاه سازی مردم در خصوص این رویداد مهم سیاسی، بسیار تاثیرگذار، اثربخش و حائز اهمیت است.

تلاش فعالان رسانه ای استان کرمان در پوشش خبری مناسب حماسه بزرگ انتخابات ۲۸خرداد ۱۴۰۰ در تصویرکشیدن حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، شور و اشتیاق جوانان و رأی اولی‌ها در شعب اخذ رأی، حضور در نشست های خبری در روز ۲۸ خرداد و پیش از انتخابات، همکاری و تعامل خوب با  کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان را ارج می‌نهیم و از همکاری و تلاش مسئولانه و صادقانه  مدیران رسانه، خبرنگاران و عکاسان در به تصویر کشیدن این حماسه مردمی  سپاسگزاری می گردد و امیدواریم این ارتباط و تعامل در جهت خدمت به مردم بیش از پیش تداوم یابد.

از درگاه خداوند متعال، توفیق همه شما را خواستاریم.

 

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات  استان کرمان

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: