به گزارش خبرگزاری برنا؛ ابوالفضل فرحبخش در تشریح این خبر افزود: این تعداد ماینر با همکاری و تلاش ماموران پلیس آگاهی دایره ویژه مبارزه با جرایم اقتصادی و کارکنان اداره برق و با دستور و در حضور مسئولین قضایی شهرستان، کشف شد.

وی بیان کرد: ماینرها از دو واحد غیر مجاز کشف و جمع آوری و در این رابطه چندین متهم شناسایی شده است و تحقیقات جهت شناسایی سایر رابطین و فعالین ادامه خواهد داشت.

رئیس دادگستری راور اظهار کرد: متاسفانه بخشی از کمبود برق مربوط به استفاده غیرقانونی از برق برای تولید ارز دیجیتال است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به شدت با استخراج کنندگان ارز که غیرقانونی است برخورد می‌کند و شهروندان در صورت اطلاع از مکان‌های مشابه به اداره برق و مراجع انتظامی اطلاع دهند.

  معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور نیز اظهار داشت: پس از وصول گزارش مامورین خدوم پلیس آگاهی شهرستان راور، مبنی بر استفاده غیر مجاز از تجهیزات برق شهرستان و وجود کالای قاچاق ممنوع، تیمی از مامورین مجرب آن یگان با دستور قضایی به محل اعزام و با درایت مامورین تعداد قابل توجهی دستگاه ماینر کشف شد.

استوار زاده افزود: در صورت استفاده غیرمجاز مشترکان از انرژی برق برای استخراج رمز ارز مطابق قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب، برق، تلفن، گاز و فاضلاب مصوبه‌ سال ۱۳۹۶ با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به ریسک بالای فعالیت در این حوزه تصریح کرد: علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه رمز ارزها باید به صورت حساب شده و با کسب مجوز و در چارچوب‌های قانونی عمل کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: