به گزارش خبرگزاری برنا؛ محسن نیک‌ورز اظهار کرد: «هفته‌ی گذشته روابط عمومی وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌ای از دستگیری عاملان توزیع سوالات کنکور سراسری و تقلب در این آزمون ملی در سطح کشور که در چندین استان فعالیت داشتند، خبر داد که گزارش رسیده حاکی از آن است یکی از اعضای این باند، اهل سیرجان بوده که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان و اداره اطلاعات سیرجان شناسایی و دستگیر شد».

وی ادامه داد: «ماموران وزارت اطلاعات قبل از برگزاری کنکور چندین باند که از طریق فضای مجازی ادعای فروش سوالات را داشتند شناسایی و دستگیر کردند».

نیک‌ورز افزود: «همچنین یک باند کشوری که با همکاری داوطلبان کنکور قصد تقلب داشتند حین برگزاری کنکور شناسایی و به دام افتادند».

وی گفت: «فعالیت این گروه از چندین ماه پیش از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) تحت رصد بوده و این باند هفته‌ی گذشته در چندین استان از جمله کرمان و همچنین در تهران مورد ضربه قرار گرفت».

وی خاطرنشان کرد: «برخی از اعضای این باند از دانشجویان نخبه و اساتید بودند که با شیوه‌ای بسیار خاص و به شکل گروهی به داوطلبان مورد نظر حین برگزاری کنکور تقلب می‌رساندند».

دادستان سیرجان ادامه داد: «شیوه و شگرد این گروه به این شکل بوده که داوطلب کنکور در روز امتحان، پس از توزیع سوالات از طریق موبایل از آن‌ها عکس گرفته و به یکی از اعضای باند تقلب ارسال می‌کرده است. آن‌ها نیز سوالات را در اختیار یک گروه بزرگ علمی قرار داده و به سرعت با توجه به تعداد بالای افراد، پاسخ را استخراج و تحویل می‌دادند، سپس پاسخ‌های صحیح در اختیار افرادی که در امر کلیدزنی سئوالات تبحر خاصی داشتند قرار گرفته و کلید پاسخ صحیح استخراج و از طریق وسائل الکترونیکی به داوطلب کنکور ارسال می‌شده است».

وی اضافه کرد: «یکی از افرادی که در این باند نقش تولید فوری کلید را داشته، دانشجوی سیرجانی است که در رشته پزشکی تحصیل می‌کند و از سوی ماموران اداره اطلاعات دستگیر شد».

نیک‌ورز گفت: «اعضای این باند بسیار حرفه‌ای بوده و شیوه‌ی جاسازی و انتقال موبایل و دیکر ابزار الکترونیکی به داخل جلسه‌ی کنکور را به داوطلب آموزش می‌دادند و به ازای هر آزمون مبلغی تا حدود ۲۰ میلیون تومان را دریافت می‌کردند».

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: