به گزارش برنا؛ رضا فلاح در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: «در پی تماس مردمی با سامانه‌ی ۱۱۲ جمعیت هلال‌احمر کرمان مبنی بر مصدومیت یک زن کوهنورد در ارتفاعات منطقه‌ی دره‌کهنو بخش ماهان بلافاصله نیروهای امدادی این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند».

وی با اشاره به اعزام نیروهای امدادی این جمعیت در ساعت ۱۵:۴۰ روز (چهارشنبه) به محل حادثه افزود: «با توجه به جراحت و مصدومیت فرد آسیب‌دیده و مسیر طولانی و صعب‌العبور بودن منطقه‌ی کوهستانی بخش کهنو ماهان، این عملیات پس از ۱۳ تلاش بی‌وقفه در ساعت ۵ بامداد امروز پایان یافت».

فلاح با اشاره به صعود چهار کوهنورد زن به منطقه‌ی کوهستانی ماهان بیان کرد: «یکی از کوهنوردان بر اثر پرت شدن از ارتفاعات دچار آسیب‌دیدگی در ناحیه‌ی کمر و پا شده بود».

وی ادامه داد: «نیروهای امدادی فرد آسیب‌دیده را پس از تثبیت و درمان سرپایی به دامنه‌ی کوه انتقال و به نیروهای فوریت‌های پزشکی اورژانس تحویل دادند».

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان اظهار کرد: «در این عملیات ۱۵ نیروی امدادی در قالب چهار تیم امدادونجات کوهستان و پشتیبانی از پایگاه‌های کوهستان صاحب‌الزمان، مهران، مرکز کرمان و ماهان به کار گرفته شد».

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: