به گزارش برنا؛ مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان در دیدار با سرهنگ مهدی پورامینایی فرمانده انتظامی شهرستان کرمان که با همراهی مطهره کریمی و عرفان امیرخسروی از اعضای هیئت مدیره این خانه صورت می‌گرفت، گفت: همواره به جهت برقراری امنیت ، قدردانِ نیروی انتظامی بوده و هستیم.

او افزود: مجمع عمومی خانه مطبوعات امروز چهارشنبه ۲۱ مهرماه به منظور انتخاب بازرسان به صورت الکترونیکی برگزار و بیش از نیمی از اعضای اصلی خانه مطبوعات در این انتخابات مشارکت داشتند تا فعالیت‌های این نهاد صنفی با قوت ادامه پیدا کند. .

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان اظهارداشت: گزارش عملکرد و گزارش مالی خانه نیز تهیه شده است که درسایت خانه مطبوعات بارگذاری شد و اعضا در حال حاضر می‌توانند آن را مشاهده کنند.

نژادحیدری در تشریح اقدامات صورت گرفته در دوره فعلی خانه مطبوعات گفت: دغدغه اصلی ما مساله آموزش است، تا الان پنج دوره آموزشی به مدت ۲۰ ساعت با حضور روزنامه‌نگاران شاخص و صاحب نام کشور به صورت مجازی برگزار شده که حدود ۶۰ نفر در آن شرکت کردند.

او اضافه کرد: با ۲ هتل در قشم و مشهد وارد مذاکره شدیم تا امتیازاتی را برای اعضای خانه مطبوعات کسب کنیم اما به دلیل ناپایداری شرایط کشور و شیوع کرونا این اقدامات تا زمان تثبیت شرایط متوقف مانده است.

نژادحیدری در خصوص وضعیت موزه مطبوعات گفت: خانه دینیار از سال گذشته به عنوان موزه مطبوعات انتخاب شد، اما نیازمند تعمیراتی بود که با مساعدت استانداران سابق و فعلی کرمان بودجه اولیه آن تامین شد و با همت مدیرکل میراث فرهنگی و همکارانشان تعمیرات عمده آن به پایان رسید.

او افزود: برخی اقدامات مانند تجهیز به دوربین حفاظتی و... نیز در حال انجام است و اگر همه چیز به خوبی پیش برود به زودی شاهد راه‌اندازی مجدد موزه مطبوعات خواهیم بود.

نژاحیدری ادامه داد: از جنابعالی تقاضا داریم که در تامین امنیت موزه مطبوعات ، نهایت همکاری را با خانه مطبوعات  و اداره کل میراث فرهنگی داشته باشید.

نایب رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان نیز در ادامه این جلسه ضمن تبریک هفته ناجا گفت: همواره به دنبال تعامل و همکاری با نیروی انتظامی بوده‌ایم و خداروشکر این مبحث در حال حاضر در استان کرمان به بهترین شکلِ ممکن در حال وقوع است.

مطهره کریمی ادامه داد: همکاری‌ها و تعاملات بین مجموعه انتظامی و مطبوعات و رسانه‌ها از نقاط قوت و اتکا برای برداشتن گام‌های بلندتر و اثربخش‌تر درحوزه امنیت و اطلاع‌رسانی است.

دیگر عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان نیز در این جلسه گفت:  به مناسبت هفته ناجا وظیفه خود دانستیم این مناسبت را به مسئولان انتظامی تبریک بگوئیم و از زحمات و تلاش‌های این عزیزان تقدیر و تجلیل نماییم.

عرفان امیرخسروی ادامه داد: به حمدالله در سایه حضور هوشمندانه، اثرگذار و دانش محور پلیس به یک سطح مطلوب از امنیت در استان و شهرستان کرمان رسیده‌ایم که این مهم انصافا شایسته تقدیر است.

او افزود: پلیس کرمان همواره مدافع گردش آزاد اخبار بوده و از اصحاب رسانه حمایت و پشتیبانی  کرده است.

این عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان از سرهنگ پورامینایی فرمانده انتظامی شهرستان کرمان به عنوان فردی سخت‌کوش، فهیم و ساعی یاد کرد و اظهار داشت: آثار تلاش‌های سرهنگ پورامینایی فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان کاملا محسوس است و احساس امنیت را در سطح جامعه ارتقاء می‌بخشد.

امیرخسروی با بیان ای که ناجا در حال حاضر با تکیه بر دانش  عمل می‌کند، گفت: ماموران نیروی انتظامی، گستره ماموریت و محیط خود را خوب می‌شناسد و با دانشی که دارند می‌تواند از کمترین امکانات بیشترین استفاده را داشته باشند و به طور کل می توان گفت ناجا از یک تخصص بالا و قابل اعتماد برخوردار است که باید قدرش را دانست.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان نیز در این جلسه با تشکر از مدیرعامل خانه مطبوعات و اعضای هیئت مدیره این نهاد گفت: اقدامات پلیس در سایه اطلاع‌رسانی دقیق با همکاری اهالی جامعه رسانه‌ای ارزشمند می‌شود.

سرهنگ مهدی پورامینایی افزود: امروز من و شما به عنوان شهروند هر لحظه از  شب  و هر  لحظه از  روز و در هر مکانی لازم باشد پلیس در خدمت ما هست.

او ادامه داد: ما خدمتگزار مردم هستیم و این جایگاه ها و مشاغل امانتی است که باید به درستی حق آن را ادا نمائیم.

سرهنگ پورامینایی با تاکید بر تعامل هرچه بیشتر مطبوعات و نیروی انتظامی بیان داشت: نیروی انتظامی همواره اصحاب رسانه را در کنار خود دیده و سعی کرده با اطلاع‌رسانی به کمک خبرنگاران مردم را از اقدامات خود مطلع نماید.

او در پایان گفت: در بحث حفظ امنیتِ موزه، هر اقدامی که لازم باشد، نیروی انتظامی انجام می‌دهد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: