به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدرضا پورابراهیمی، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی را یک ظرفیت برای حل مشکلات فعالان اقتصادی و ارائه پیشنهادات در سطح ملی عنوان و اظهار کرد: اتاق کرمان یکی از اتاق های بازرگانی فعال و موثر در تصمیم گیری کلان کشور است و پیشنهادهایی که در اینگونه نشست ها ارائه می شود حاصل بررسی میدانی و کار کارشناسی فعالان اتاق کرمان است.

 وی در ادامه با اشاره به مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه مالیاتی و نقص در محتوا و اجرای ناصحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده، خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات فعلی این حوزه در اصلاحیه لایحه دولت حل می شود به طوری که در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، فعالان اقتصادی رتبه بندی شده اند و مبنا بر این است که هیچ کس تخلف مالیاتی انجام نمی دهد مگر اینکه احراز شود.

پورابراهیمی، در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست حل مشکلات صنعت زغال استان کرمان با وجود حدود 10 هزار نفر شاغل افزود: مطالبات شرکت زغالسنگ کرمان از شرکت ذوب آهن اصفهان، حدود 30 میلیارد تومان است که عدم پرداخت آن شرکت های بخش خصوصی زیرمجموعه آن و کارگران بسیاری را متضرر و دچار مشکل کرده است.

گفتنی است در این نشست گزارش هایی در رابطه با پایش محیط کسب و کار استان و استقرار پنجره واحد الکترونیکی ارائه و پیشنهادات دیگری برای بهبود این اوضاع مطرح شد.