به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه پروژه برگزاری دوره آمادگی ورود به مدرسه برای کودکان افغانستانی در اردوگاه اتباع خارجی شهرستان رفسنجان وی با بیان اینکه بیش از نیم میلیون دانش‌آموز اتباع خارجی در کشور در حال تحصیل هستند، افزود: طبق تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری تمامی دانش آموزان اتباع خارجه در کشور ایران باید از فرصت‌های برابر در امر آموزش همچون دانش آموزان ایرانی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش هر کودک سرمایه‌گذاری برای جامعه است خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی بدون استفاده از کمک های بین المللی فرصت های آموزشی برابر را برای دانش آموزان اتباع خارجه فراهم کرده‌است.

حکیم زاده با بیان این که در گام دوم انقلاب باید فرصتهای عدالت آموزشی و دسترسی به آموزش آسان را برای همه دانش آموزان از جمله اتباع خارجه فراهم کنیم، اظهار داشت: دانش آموزان باید در این دوره از ما بزرگسالان پیام محبت و دوستی را دریافت کرده باشند تا در آینده بتوانند در جهان و جامعه نقش آفرینی کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آموزش کودکان را سرمایه گذاری برای آینده بشریت عنوان کرد و گفت: شهرستان رفسنجان با وجود بیش از ۶ هزار و ۹۷۰ دانش آموزان اتباع خارجی افغانستانی پیشگام در راستای عدالت آموزشی است.

رضوان حکیم زاده با بیان اینکه باید سکوت خبری رسانه های بین المللی در راستای عدالت آموزشی جمهوری اسلامی ایران شکسته شود، افزود: اصحاب رسانه و خبرنگاران و از همه مهمتر رسانه ملی باید خدمات دستگاه تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران را در راستای ایجاد عدالت آموزشی و آموزشی یکسان برای اتباع خارجی را برای جهانیان تبیین کند.

برپایه این گزارش پروژه برگزاری دوره آمادگی ورود به مدرسه برای کودکان افغانستانی به طور نمادین در اردوگاه اتباع افغانی شهرستان رفسنجان باحضور زبان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، زهرا موسی پور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان و جمعی از مسئولان شهرستان رفسنجان افتتاح شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: