به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری‌نسب در دیدار تعدادی از دانش‌آموزان کرمان با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، اظهار داشت: وجود نماینده ولی‌فقیه در استان باعث وحدت و همدلی و آرامش استان شده است.

وی با بیان اینکه در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب فعالیت می‌کنیم، گفت: اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور در دستور کار است و خروجی بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه با کمبود اعتبارات روبه‌رو هستیم، افزود: با این وجود اعزام حدود هشت هزار دانش‌آموز در سال جاری پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور بسیار موثر بوده و دانش‌آموزان را در برابر آسیب‌های اجتماعی واکسینه می‌کند، گفت: سپاه ثارالله استان کرمان نهایت همکاری را با آموزش و پرورش استان کرمان برای اعزام دانش‌آموزان دارد.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه طرح معلم تراز انقلاب در سال جاری در استان کرمان اجرایی شده است، افزود: 300 نفر دوره آموزشی این طرح را دیده اند و در مجموع حدود دو هزار معلم در قالب طرح معلم تراز انقلاب اسلامی دوره‌های آموزشی را می‌بینند.

وی با بیان اینکه امروز زنگ استکبار‌ستیزی در سطح مدارس استان نواخته می‌شود، گفت: امسال در تمام مدارس استان یادواره شهدا برگزار می‌شود و این طرح از روز گذشته با همکاری بسیج دانش‌آموزی و سپاه ثارالله استان کرمان آغاز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه کوچکترین شهید دانش‌آموز در شهر منوجان است که یادواره این شهید چهارم آذر برگزار می‌شود، افزود: شهید علی ذاکری شهید 12 ساله است که برادر این شهید محمد ذاکری نیز به شهادت رسیده است.