به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد انارکی محمدی در آیین بهره برداری از بزرگترین داده کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بیان کرد: در حال حاضر هیات دولت ثبت ماینینگ را در گمرکات مصوب کرد و مجوز آن صادر شد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از برق کشور در زمان غیر پیک اضافه است و می توان برای ارزآوری به کشور از آن استفاده کرد؛ یکی از راه های برون رفت از مشکلات و تحریم ها استفاده از این نوع ارز است که بیشترین بهره وری را دارد.

وی ادامه داد: ۹۰ سال پیش مناطق آزاد در دنیا تشکیل شد و امروز کل اروپا منطقه آزاد ویژه اقتصادی است؛ باید در مجلس شورای اسلامی بحث ارزش افزوده نسبت به مناطق آزاد را ساماندهی کرد.

انارکی محمدی افزود: سال گذشته در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان یکهزار و ۵۰۰ هکتار زمین به بحث راه اندازی صنایع پایین دستی مس اختصاص یافت و در این راستا فعالیت هایی از جمله ایجاد ۱۱ مخزن ذخیره اسید در دست اقدام است.

انارکی محمدی در خصوص طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان طرح جامع است که اگر نتیجه بخش نباشد کل سرمایه گذاری ها در این منطقه بی فایده است.

وی همچنین به علاقمندی جوانان رفسنجان به ورزش مهیج موتور سنگین اشاره کرد و گفت: این موتورهای سنگین به نوعی فاقد سند هستند و تردد آنها در شهر خلاف قانون و ممنوع است، سالهاست که خانواده های این شهرستان به دلیل اینکه فرزندانشان در محورهای رفسنجان و کرمان به این ورزش می پردازند و گاهی اوقات اتفاقاتی منجر به فوت هم داشتیم که با تقاضا از جناب بانک مشاور رئیس جمهور این امر محقق شد و برای جلوگیری از رخداد اینگونه حوادث محلی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان جهت گردشگری، رفاهی و ورزشی ایجاد می شود تا دل خانواده ها شاد شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: