به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ امین یادگارنژاد افزود: امروز فضای مجازی همانند فضای واقعی شده است به نحوی که اکثر جرائمی که ما در فضای واقعی جامعه داریم در فضای مجازی نیز شاهد آن هستیم و یا سر منشا جرائم در این فضا است.

او اظهارداشت: جرائمی که در فضای مجازی رخ می‌دهد بخشی در مسائل مالی و اقتصادی و بخشی ار آن هم در حوزه مسائل اخلاقی و معیشتی مردم است و متاسفانه قشر آسیب‌پذیر و قربانیان جرم هم معمولا از جوانان ما هستند که به دلیل عدم آگاهی کامل در این فضا متاسفانه مرتکب جرم یا آسیب می‌شوند.

یادگار نژاد گفت: در دنیای کنونی، فضای مجازی پناهگاهی پردردسر برای نوجوان و جوانان است و این در حالیست که با ورود به آن و نشان دادن روی خوش به آنان هزاران تهدید را در بر دارد.

او با تاکید بر ارتقاء سطح آگاهی و دانش جوانان و خانواده‌ها در حوزه فضای مجازی افزود: خدمات پلیس فتا به مردم از فرامین مقام معظم رهبری و با تدبیر فرمانده ناجا برگرفته است و امیدواریم با همراهی مردم دراین حوزه گام‌های موثری در حوزه امنیت در فضای مجازی برداشته شود.

یادگارنژاد عنوان کرد: فضای مجازی که می‌تواند با برنامه‌ریزی به بستری آموزشی و مفید تبدیل شود، با توجه به ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند زمینه‌ساز خطراتی در تمامی سطوح و ابعاد زندگی باشد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان تصریح کرد: فضای مجازی و اینترنت به رغم تمام کاربرد‌ها و کارکرد‌های مفید خود، آسیب‌های اجتماعی خاصی نیز دارد که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود، زیرا تاثیر این آسیب‌ها به ویژه در نسل در حال رشد کشور حساس‌تر بوده و دقت بیشتری را می‌طلبد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: