به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون 283 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 75 نفر مبتلای قطعی و 13 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 27875 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ٦٩٨مورد نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ٤٥ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستانهای بویراحمد، گچساران ، کهگیلویه  و بهمئی می باشند. همچنین از 687 نمونه رپید تست گرفته شده  ١٤ درصد موارد مثبت و به ترتیب در کهگیلویه(١٧ درصد)، چرام (٤٤ درصد) و لنده (٢٠ درصد)  موارد مثبت می باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: در روز های پیش رو شرایط و وضعیت سختی را تجربه خواهیم کرد که نتیجه کم توجهی به توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی و تجمعات در  اسفندماه و ایام نوروز است.

دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: رعایت کامل دستورالعمل هاب بهداشتی، استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرخطر و واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان و گروه های پرخطر در شرایط موجود می توانند کمک به کنترل بیماری و جلوگیری از مرگ و میرهای کمتری نمایند .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: