به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 368 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 78 بیمار کرونایی قطعی بوده و 17 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 28 هزار و 651 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: امروز 778 نمونه پی سی آر از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که حدود 54 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران، چرام و دنا می باشند. همچنین از 955 نمونه رپید تست انجام شده 15 درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های بهمئی، کهگیلویه، گچساران و چرام هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: همه شهروندان در قبال اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی و موازین بهداشتی مسئول هستند و باید به اشخاصی که نسبت به این موارد بی‌توجه هستند تذکر و هشدار بدهند.

وی افزود: در بدترین شرایط ملی و استانی کرونا از شروع این بیماری هستیم و اگر محدودیت ها و رعایت 100 درصدی دستورالعمل های بهداشتی آغاز نشود بزودی بیمارستانها از بیماران کرونایی پر می شوند و روزانه شاهد تلفات و پر شدن بیماران در راهروهای بیمارستانها خواهیم بود.

وی خواهان استفاده حداکثری از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، عدم حضور در هر تجمع و دورهمی، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرخطر، عدم مصرف غذا در رستورانها و سایر مراکز اقامتی، عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری به مدت حداقل دو هفته شد تا بتوان از این خیز وحشتناک و مرگ آفرین عبور کرد.

وی همچنین خواهان حمایت  خانواده ها از افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای شد و باید این افراد کمتر در معرض عوامل خطرزا و ارتباط با سایرین باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: