به‌ گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ مجید صفایی در برنامه زنده تلویزیونی از شبکه استانی دنا، گفت: اولین مجوز گردشگری کشاورزی استان برای مزرعه گردشگری نصر واقع در شهرستان کهگیلویه در زمینی به مساحت 17 هزار مترمربع و ایجاد  اشتغال برای 30  نفر صادرشده است.

وی با اشاره به اهمیت رونق گردشگری کشاورزی در توسعه اقتصادی روستاها تأکید کرد: از سرمایه‌گذاران برای ایجاد توسعه زیرساخت‌های گردشگری کشاورزی در مزارع، باغ‌ها، دام‌پروری‌ها، گلخانه‌های محل پرورش گل و گیاه و مراکز پرورش طیور حمایت ویژه می‌شود.

صفایی بیان کرد: ایجاد کمپ‌های عشایری و اقامتگاه‌های برمگردی با توجه به ظرفیت آب‌وهوای طبیعی، خوراکی‌ها و غذاهای محلی متنوع در کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند منجر به کسب تجربه‌های نو برای گردشگران و درآمدزایی برای اهالی منطقه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در این برنامه همچنین از شناسایی 14 روستای هدف گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و گفت: توسعه گردشگری روستایی، ایجاد کمپ‌های عشایری، توسعه برمگردی با هدف رونق اقتصادی در روستاها و جلوگیری از مهاجرت مهم‌ترین برنامه‌های کاری این اداره کل در سال 1400 است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: