به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛استاندار در نشست ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان به منظور مقابله با آتش سوزی با اشاره به اینکه مدت ها است پیگیر خرید بالگرد هستیم، گفت: بحث جنگل ها حاکمیتی است و اختصاص بالگرد به استان در آینده محقق می شود.

حسین کلانتری افزود: قرار است اورژانس هوایی کشور چند فروند بالگرد ملکی بین استان ها توزیع کند، و یک دستگاه نیز به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص می یابد.

استاندار اضافه کرد: ۱۴ کمیته در شورای هماهنگی مدیریت بحران پیش بینی شده است و وضعیت آتش سوزی های سال گذشته استان آسیب شناسی شود.

کلانتری بر گشت زنی های مستمر از سوی نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست تاکید کرد و گفت: این اقدام های پیشگیرانه خیلی مهم است.

وی با بیان اینکه راه اندازی پایگاه اطفای حریق به طور قطع مهم است، عنوان کرد: از ظرفیت پهپاد و دوربین های مداربسته نیز باید استفاده‌ کنیم.

کلانتری با اشاره به اینکه ۸۰ درصد منابع متمرکز و ۲۰ درصد استانی است، گفت: جذب اعتبارات ملی باید اولویت کار مدیران باشد.

وی همچنین از زحمات نیروی زمینی و هوانیروز ارتش و سپاه برای همراهی در مهار آتش سوزی های سال گذشته قدردانی کرد و افزود: باید از ظرفیت نیروی انتظامی و بسیج نیز در این راستا استفاده کرد.

کلانتری با اشاره به اینکه ۹۰ درصد وسعت کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می دهد، ادامه داد: حفاظت و حراست از این منابع عظیم خدادادی وظیفه ای همگانی است.

وی بر فعال شدن شهرداری های برای مقابله با آتش سوزی ها تاکید کرد و گفت: ۹۷ درصد عامل آتش سوزی ها انسانی است.

استاندار با تاکید بر آموزش و تجهیز جوامع محلی تاکید کرد و افزود: کشور ما امسال با خشکسالی جدی رو به رو بوده است و در استان نیز مشکلاتی وجود دارد.

کلانتری گفت: با دستگاه هایی که مصوبات را اجرا نکنند برخورد و دستگاه های برتر معرفی خواهند شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: