به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛قباد مبشری اظهار داشت: طرح اکرام ایتام و محسنین یکی از مهم‌ترین طرح‌های مشارکتی این نهاد به‌منظور حمایت از فرزندان ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند تحت حمایت است.

وی تصریح کرد: به‌منظور حمایت همه‌جانبه و مشارکت همگانی مردم خیر و نیکوکار در خصوص کمک به ایتام و فرزندان محسنین، کمیته امداد در سال جاری پویش ایران مهربان با شعار هیچ فرزندی در کشور بدون حامی نباشد در دستور کار دارد.

مبشری بابیان اینکه به‌منظور تحقق پویش ایران مهربان و جذب حداکثری حامیان همه تلاش خود را به کار می‌بندیم، گفت: در حاضر ۸۴۰۳ یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند که از این تعداد ۲۶۷۲ نفر یتیم و مابقی محسنین هستند.

وی افزود: ۹ نفر از ایتام و ۱۵۱۰ نفر از فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بدون حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۷۸۲۶  حامی نیکوکار در سال جاری سرپرستی ایتام و فرزندان محسنین این نهاد را برعهده دارند، گفت: در ماه مبارک رمضان امسال تاکنون ۱۲ نفر به حامیان این نهاد اضافه‌شده است.

مبشری با اشاره به اینکه حامیان نیکوکار در سال گذشته بیش از ۲۰ میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند، اظهار کرد: سرانه ایتام این نهاد ۴۵۰ هزار تومان و سرانه فرزندان محسنین ۷۰ هزار تومان است که امیدواریم با مشارکت خیران نیکوکار این مبلغ افزایش یابد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: