به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بهمئی گفت: عده ایی از صاحبان واحدهای صنفی که فعالیت آنان ممنوع اعلام شده بود بدون در نظر گرفتن مصوبات ستاد کرونا و بصورت غیر قانونی و خودسرانه به فعالیت اقدام می کنند و با این کار سلامت مردم را به خطر می اندازند.

ارسلان عباسی با بیان اینکه سلامت و امنیت غذایی شهروندان در اولویت است و با واحد‌هایی که دستورالعمل های بهداشتی را به نحو کامل اجرا نکنند برخورد قانونی می شود افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین رشد صعودی این ویروس در هفته‌های اخیر در شهرستان بازرسی‌ها از صنوف مختلف به صورت روزانه انجام می‌شود.

عباسی اظهار داشت: در گشت مشترک تعزیرات حکومتی ،مرکز بهداشت ، اداره صنعت ، معدن و تجارت ، گروه امر به معروف و نهی از منکر و نیروهای امنیتی شهرستان ،۱۴ واحد صنفی متخلف شامل ۱۲ قهوه‌خانه متخلف و ۲ مرکز بازی های رایانه ای باتوجه دلیل رعایت نکردن دستور العملهای بهداشتی و نادیده گرفتن مصویات ستاد کرونا و رعایت نکردن محدودیت های کرونایی در بازار شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی شناسایی و پلمب شدند.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در شهرستان بهمئی فعالیت قلیان سراها و سفره خانه های سنتی ممنوع است و هیچگونه سهل انگاری پذیرفتنی نیست.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بهمئی هم با اشاره به اینکه ، بازاریان در صورت تخلف و رعایت نکردن موارد بهداشتی کرونایی به دستگاه قضایی معرفی و پلمب می‌شوند گفت: قهوه خانه‌ها به خاطر رعایت نکردن دستورالعملهای بهداشتی یکی از مکان‌های اصلی و کانون انتشار ویروس کرونا هستند .

درخشان تصریح کرد: بازاریان به افرادی که دستورالعملهای بهداشتی را رعایت نکرده و ماسک نزده اند خدمات ارائه نکنند.
 
وی افزود: شهروندان می‌توانند با شماره تلفن‌های ۱۹۰ تخلفات بهداشت، ۱۳۵ تعزیرات حکومتی،۱۲۴ بازرسی ونظارت سازمان صنعت معدن و تجارت، تخلفات را گزارش دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: