به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛حسین جعفری مهر در این زمینه اظهار کرد: علاوه بر راه اندازی دادرسی الکترونیکی که در دوره تحول دستگاه قضا چند ماهی است در استان راه اندازی شده، به منظور بررسی مشکلات قضایی زندانیان و برای ارج نهادن به حقوق شهروندی و تکریم زندانیان برای اولین بار، طرح موسوم به دیدار الکترونیکی ( آنلاین ) قضات دادسراها و دادگاهها در دادسرای عمومی و انقلاب و زندان مرکزی یاسوج راه اندازی و به بهره برداری رسید.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه افزود: این طرح که در راستای استماع درخواستها، مطالبات و مشکلات مطروحه از سوی زندانیان است، و در این شرایط کرونایی، موانعی بر سر راه وجود دارد اما در این طرح، قاضی با فراغ بال سخنان زندانی را می شنود و برای بررسی پرونده قضایی وی اقدام خواهد کرد.

وی گفت: هر چند قضات ما به طور مستمر در زندان ها حضور یافته و مشکلات زندانیان را بررسی می نمایند، ولی در این طرح تصویری، زندانی در کابین بدون مزاحمت و با فراغ بال، مشکلات قضایی خود را با قاضی در میان می گذارد.

جعفری مهر تصریح کرد: این طرح الکترونیکی می تواند گام مؤثر و خوبی با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا و لزوم تداوم روند خدمت رسانی با رعایت موازین بهداشتی، برای زندانی باشد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان اظهار داشت: مجموعه دادگستری استان و دادسراها از همه ظرفیت‌های قانونی تلاش خواهند نمود تا ضمن خدمت رسانی مطلوب به زندانیان و خانواده های آنان حرمت و شأن آنان در جامعه خدشه دار نشود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: