به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سید حشمت الله صمیمی دوست در  گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یک سرمایه گذار بخش خصوصی برای ساخت این سردخانه مشخص شده و آمادگی کامل خوذ را نیز اعلام کرده است.  

وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد با مشکل کمبود سردخانه میوه مواجه بوده و برای رفع آن نیز در گذشته با چند سرمایه گذار بخش خضوصی رایزنی شده بود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این سردخانه هم اینک در شرایط جانمایی قرار داشته و چند دستگاه اجرایی استان شامل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان جهاد کشاورزی بدنبال جانمایی برای ساخت آن هستند. 

صمیمی دوست عنوان کرد: تمامی طرح های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد با جدیت از سوی متولیان امر و دستگاه های اجرایی این استان حمایت می شوند. 

وی ابراز داشت: بررسی ها نشان می دهد که در شرایط عادی حدود ۶۰ تُن مرغ در شبانه روز برای مصرف مردم کهگیلویه و بویراحمد نیاز است. 

صمیمی دوست گفت: ۳۶ تُن از این میزان در کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود و ۲۴ تُن مابقی نیز باید از استان های همجوار تأمین شود. 

وی اظهار داشت: برنامه ریزی لازم برای تولید و تأمین مرغ مورد نیاز برای مصرف مردم کهگیلویه و بویراحمد انجام شده و تلاش بر این است که استان در آینده با مشکل کمبود مرغ مواجه نشود. 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: