به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛کیامرث حاجی‌زاده ۰در ادامه سلسله بازدیدهای هفتگی خود از روند بازسازی منازل در حال ساخت شهر زلزله زده سی‌سخت بازدید کرد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن بازدید از منازل در حال ساخت مختلف شهر سی سخت از نزدیک روند ساخت وساز منازل سطح این شهر را مورد ارزیابی قرار داد.

وی در این بازدید اظهار داشت:با تمهیدات استاندار و پای کار بودن همه دستگاه‌های متولی روند بازسازی مطلوب و سرعت گرفته است.

حاجی زاده خاطرنشان کرد:شاید برای اولین بار بود که مصوبات زلزله سریعا در هیات دولت تصویب و ابلاغ شد و دستگاه های مجری پای کار آمدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ارزیابی منازل همزمان با آواربرداری و پاکسازی معابر انجام شد، گفت:جلسات متعدد ستاد بازسازی جهت بررسی روند ساخت و سازها به ریاست استاندار برگزار می شود و با همراهی خوبی که مسئولان در همه زمینه‌ها داشته‌اند باعث شده سرعت کار به خوبی پیش رود تا منازل هر چه سریعتر به مردم عزیز تحویل داده شود.

وی با اشاره به نظارت ناظران بر منازل گفت: در بازدیدهای میدانی که نظارت کردیم ناظران بنیاد مسکن، نظام مهندسی ساختمان و سایر همکاران پای کار هستند و روند ساخت و سازها را به خوبی بررسی می‌کند.

وی روند بازسازی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:خوشبختانه کار طبق روال طبیعی پیش می‌رود و ضمن تشکر از مردم انتظار همکاری بیشتر از مردم جهت سرعت بخشیدن به ساخت و سازها را داریم و دستگاه‌ها هم هر جا گرهی باشد باید به کمک مردم بیایند.

وی با اشاره به صدور پروانه های ساخت گفت:پروانه ها به جز چند مورد اکثرا صادر شده است.

حاجی زاده افزود: پرونده‌های احداثی در شهر و روستا جهت اخذ تسهیلات به بانک معرفی و اکثرا انعقاد قرارداد  شده است.

وی به سقف‌گذاری منازل اشاره کرد و گفت: حدود ۱۱۵ واحد در شهر و روستا سفف گذاری شده است و چند واحد در مرحله بهره‌برداری است.

معاون عمرانی استاندار حضور مضاعف دستگاه های متولی اجرایی را لازم دانست و گفت:ضمن تشکر از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید تیم های خدمات رسانی را افزایش دهند.

حاجی زاده اظهار داشت:نباید با فرارسیدن فصل سرما در تحویل منازل دچار مشکل شویم.

وی به اجرای عملیات منازل تعمیری اشاره و افزود:در بحث تامین مصالح ساختمانی نیز مشکلی نداریم و در هر صورت نمیگذاریم در تامین مصالح ساختمانی سی سخت مشکلی داشته باشد و در بحث سیمان تمهیداتی اندیشیدیم که علاوه بر سیمان بنیاد مستضعفان سمیان به قیمت موصب کارخانه از کارخانه سیمان مارگون تامین شود و در بحث تامین شن و ماسه و میلگرد نیز همکاری های خوبی شد و‌ بنیاد مسکن هم در این زمینه پای کار است.

وی افزود: انشالله روند بازسازی در روزهای آینده مضاعف شده و این کار جهادی که با روحیه جهادی شروع شده است به نتیجه مطلوب می رسد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: