به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدانپناه اظهار داشت: هم اکنون 196 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 95 نفر مبتلای قطعی و 19 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی گفت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 47805 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 270 جواب نمونه pcr  دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ٣٠ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در بویراحمد، کهگیلویه و گچساران موارد مثبت را داشتند. همچنین 268 نمونه تست سریع در استان انجام شد که 10 درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در گچساران، بویراحمد و کهگیلویه بودند.

یزدان پناه گفت‌: مهمترین راهکار برای کنترل پاندمی ویروس کرونا ،آگاهی و همکاری مردم است. مردم باید در نظر داشته باشند که کاهش تجمعات و ماندن در منزل، نقش مهمی در مدیریت و کنترل بیماری کرونا دارد.

وی افزود:امروز روند افزایشی موارد بستری در استان وجود داشت که می تواند در اثر نشست ها و دورهمی های انتخاباتی شوراها باشد لذا توجه مردم استان را به خطر بوجود آمدن پیک بعدی بیماری کرونا جلب می نماییم و لازم است رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: