به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛الیاس تاج الدینی اظهار داشت: این میزان سازه گلخانه ای در قالب ۱۳ طرح و با ۱۹۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد احداث شده است.

وی بیان کرد: ۸۰درصد از اعتبار هزینه شده برای اجرای طرح های گلخانه ای مذکور در قالب تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت شده و ۲۰درصد دیگر نیز از سوی بخش خصوصی تامین شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم اکنون یک هزار و ۲۶ هکتار سازه گلخانه ای در قالب سه طرح و با ۷۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان در حال احداث است.

وی تاکید کرد: پارسال ۲۱ میلیون و ۲۱۱ هزار شاخه گل رز و ۲ هزار و ۹۳۸ تن محصولات سبزی و صیفی در استان تولید و روانه بازارهای مصرف شد.در زمان حاضر۹۷گلخانه به مساحت ۵۳ هکتار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی افزود: آسان بودن رساندن مواد مغذی به گیاه از طریق تزریق در نتیجه داشتن ارزش غذایی بهتر و زیبایی و مشتری پسند بودن از مزایای بهره وری از کشت گیاهان به صورت گلخانه ای است.

تاج الدینی گفت:کشت های گلخانه ای به دلیل امکان کنترل عوامل تاثیرگذار محیطی همچون تغییرات دمایی، جلوگیری از پدیده های سرمازدگی و گرمازدگی و همچنین استفاده بهینه از منابع آب و خاک، سوخت و دیگر نهاده های کشاورزی از روش های مناسب کشت محسوب می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: