به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام یکی از مهم‌ترین طرح‌های مشارکتی کمیته امداد است، گفت: 8638 حامی ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند که 1202 نفر از آن‌ها در سال جاری و به‌خصوص در ماه مبارک رمضان امسال جذب‌شده‌اند.

وی در خصوص طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد گفت: ایتام، فرزندان بی‌سرپرستی هستند که پدر از دست داده‌اند و فرزندان محسنین، فرزندان خانواده‌های نیازمندی هستند که سرپرست خانوار به دلایلی ازجمله بیماری و ازکارافتادگی توان تأمین هزینه‌های زندگی خود را ندارند.

مبشری تصریح کرد: در حال حاضر 8674 یتیم و فرزند محسنین از حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند که از این تعداد 2724 نفر یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از مجموع ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان، 8095 نفر دارای حامی و 579 نفر بدون حامی هستند.

مبشری با اشاره به اینکه از 579 نفر یتیم و فرزندان محسنین بدون حامی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، 570 نفر فرزند محسنین و 9 نفر فرزند یتیم هستند، گفت: از مردم خیر و نیکوکار دعوت می‌کنیم تا با حمایت و سرپرستی فرزندان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان یاریگر نیازمندان باشند و خیر دنیا و آخرت را نصیب خود کنند.

وی در خصوص درگاه‌های مشارکتی کمیته امداد برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین گفت: حامیان نیکوکار علاوه بر مراجعه حضوری به کمیته امداد، می‌توانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir بدون واسطه، فرزند موردنظر خود را انتخاب و با دریافت شماره‌حساب، مبلغی را که تمایل دارند، به‌صورت مستقیم به‌حساب فرزند معنوی خود واریز کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: