به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدانپناه اظهار داشت: هم اکنون 187 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 88 نفر مبتلای قطعی و 14 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 48065 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 326 جواب نمونه pcr  دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود 23 درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در بویراحمد، گچساران و دنا بیشترین موارد مثبت را داشتند. همچنین 192 نمونه تست سریع در استان انجام شد که 10 درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در گچساران، بویراحمد، کهگیلویه بودند.

دکتر یزدان پناه گفت‌: خوشبختانه روند نزولی بیماری در استان ادامه دارد ولی می تواند شکننده باشد. خطراتی که استان را تهدید می کند: ١-تجمعات ( عروسی ها، تشییع جنازه ها، دورهمی ها بخصوص نشست های انتخاباتی شوراها) ٢- شهرستانهاب امیدیه و هندیجان در استان خوزستان و شهرهای استان هرمزگان با کرونای هندی و آفریقایی قرمز شده اند که می توانند خطری بالقوه برای شهرهایی مانند بهمیی و گچساران و همچنین مناطق سردسیر استان باشد.

لذا کنترل کسانیکه به خوزستان و هرمزگان رفت و آمد دارند واجب می باشد و بهتر است هم استانی ها از سفر به این دو استان و پذیرش مهمان پرهیز نمایند. رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در مکان های شلوغ و پرخطر و تزریق واکسن به افراد واجد شرایط در این مرحله لازم می باشد.

لازم است در نشست های انتخاباتی مجوزهای لازم از مراکز بهداشت شهرستانها اخذ شود و کارشناسان بهداشت بر مراسمات نظارت داشته باشند و مقررات مصوب ستاد ملی کرونا کاملا رعایت شود تا شاهد روند افزایشی بیماری در استان نباشیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: