به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛قباد مبشری در حاشیه بازدید از منازل ساخته شده برای مددجویان زلزله زده سی سخت با همراهی مصطفی خاکسار قائم مقام کمیته امداد کشور ، به تشریح گزارش عملکرد حوزه مسکن این نهاد در استان پرداخت و گفت: در سرفصل‌های کاری مدیریت مسکن فعالیت‌های بسیار خوبی برای مددجویان انجام‌شده است.

وی بیان کرد: در سرفصل موافقت‌نامه بودجه سال جاری عملیات اجرایی ساخت‌وساز ساختمان‌های مددجویی و تکمیل آن‌ها و تعمیرات مسکن مددجویی بااعتباری بیش از ۷۵ میلیارد و ۸۹۵ میلیون و ۴۰۰هزار تومان در برنامه کاری این نهاد قرار دارد.

مبشری به تفاهم‌نامه سه‌جانبه کمیته امداد، بنیاد مسکن و بنیاد مسکن اشاره و بیان کرد: تعداد ۵۵۶ ساختمان مددجویی در ادارات کمیته امداد لنده و دیشموک در برنامه کاری بااعتباری بیش از صد میلیارد تومان به‌صورت بلاعوض و تسهیلات بنیاد مسکن در برنامه کاری قرار دارد.

وی افزود: تفاهم‌نامه پیشگامان  با تعداد ۷۵ ساختمان مددجویی بااعتباری حدود هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض با مشارکت امداد و شرکت آفرینش و مبلغ هفت میلیارد و ۵۰۰ تومان تسهیلات بنیاد مسکن خواهد بود .

مبشری به تفاهم‌نامه گلرنگ اشاره کرد و گفت: تعداد ۴۵ ساختمان مددجویی بااعتباری نزدیک سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض و مشارکتی با شرکت گلرنگ و چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به‌صورت تسهیلات با بنیاد مسکن است.  

وی بیان کرد:  تفاهم‌نامه با سپاه به تعداد ۱۱۵ واحد، تفاهم‌نامه سه‌جانبه –امداد، سازمان برنامه‌وبودجه کشور و مؤسسه خیریه بوتراب- به تعداد ۱۳۷ مورد و ۳۲ واحد از طریق صندوق توسعه ملی به‌صورت مشارکتی کمیته امداد و سازمان برنامه‌وبودجه در برنامه کاری این نهاد قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: درمجموع در شش‌ماهه دوم سال ۹۹ تا شش ماه اول سال جاری (یک سال کاری) ۵۱۱۳  فعالیت عمرانی بااعتباری بیش از ۱۸۲ میلیارد و ۶۸۳ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت خدمت‌رسانی شده است.

وی به ساخت منازل مددجویان زلزله زده سی سخت اشاره و بیان کرد: ۳۰۷ واحد مسکن مددجویی در زلزله بهمن ماه سال گذشته سی سخت آسیب دید که ۱۵۳ واحد به طور کمل تخریب و نیاز به بازسازی داشت.

مبشری افزود: با حضور قائم مقام کمیته امداد، ۸۰ منزل مسکونی مددجویان زلزله زده تحویل آنان شد و مابقی واحدها نیز تا قبل بهمن ماه تحویل مددجویان داده می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: