به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سید محمد مرتضوی در حاشیه تقدیر از دانش آموزان گرگانی که در کنکور سراسری حائز رتبه های تک رقمی و دو رقمی شده بودند در صحن شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: دانش آموزانی که باعث افتخارآفرینی برای شهرستان گرگان بودند و موج مثبتی را در جامعه ایجاد کردند بایستی مورد قدردانی قرار بگیرند.

وی ضمن بیان اینکه این سربلندی زمینه و تلنگری برای رسیدگی به نارسایی های حوزه تحصیل می باشد، به کودکان بازمانده از تحصیل اشاره کرد و گفت : خیرین بایستی بیشتر از این به این کودکان توجه داشته باشند و کمپین های مختلفی را در این زمینه شکل دهند زیرا از آموزش و پرورش نمیتوان برای حل این مشکلات انتظار بیشتری داشت.

مرتضوی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا فضایی برای ایجاد این چنین اتفاقات خوشایند را بیشتر فراهم کنیم تصریح کرد: تفاهم نامه ای بین شورای شهر و آموزش و پرورش منعقد شده است که امیدواریم با تکمیل تعهدات بین شورای شهر و این نهاد شاهد کیفیت بیشتری در آموزش و پرورش شهرستان باشیم.

وی در ادامه به بررسی طرح تفضیلی ناحیه 6 گرگان اشاره کرد و افزود: با بررسی طرح ناحیه 6 مباحث طرح تفضیلی گرگان تکمیل شد که امیدواریم به زودی در شورای عالی نمای شهرسازی و در سطح ملی به تصویب نهایی برسد و بعد از سال 92 که طرح جامع مصوب گردید بتوانیم طرح تفضیلی گرگان را نیز مورد استفاده قرار بدهیم.

مرتضوی در بخش دیگراز  سخنان خود به گذر ساحلی اشاره کرد و بیان داشت: در طرح جامع پیشنهاد  15 متر گذر ساحلی ارائه شده بود که در جلسه امروز پیشنهاد تقلیل این متراژ بر اساس اصلاحیه دستورالعمل های آب منطقه ای مطرح شد که تصمیم نهایی در سطح استان و جلسات کمیسون ماده 5 استان گرفته خواهد شد.

مرتضوی توضیح داد: در مکان هایی که فضا مستعد بوده و زمین آزاد  در اختیار شهرداری قرار گرفته، پارک های خطی در مجاورت گذر ساحل احداث خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: