هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان افتتاح شد

هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان افتتاح شد

هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان با حضور مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ بهمن حسین زاده در مراسم آغاز بکار هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: اهمیت روز افزون نوآوری ها در صنعت ساختمانی و صنایع وابسته به لحاظ کیفی سازی و تنوع تولیدات، امروز یک ضرورت غیر قابل انکار است.

وی با یادآوری فرصت های صادراتی انواع محصولات باکیفیت صنعت ساختمانی کشور به ویژه در سال های اخیر گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک رویکرد جامع برای توسعه صنعتی کشور و تثبیت بازارهای صادراتی، ارتقای بهره وری در بخش های مختلف صنعتی را همسو با ظرفیت های صادراتی کشورهای همسایه را مورد توجه و در دستور کار قرار داده است.

حسین زاده اظهار داشت : همه سیاست گذاری های موجود با اولویت بهبود کیفیت تولیدات و در جهت تامین بازار های داخلی و با نگاه به فرصت های جدید صادراتی در حال انجام بوده و البته بخش خصوصی به عنوان عامل تعیین کننده در این بازار نقش پررنگی دارد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی افزود: با انتقال دانش فنی در بخش های مختلف تولید و با تکیه بر توان شرکت های فناور داخلی و همچنین ارائه مناسب آخرین محصولات در قالب ظرفیت های نمایشگاهی کشور، می توانیم همکارهای مشارکتی و البته سازنده ای با کشورهای همسایه، به ویژه کشورهای همسایه شمالی و CIS  با زیرساخت های صادراتی بنادرو گمرکات داشته باشیم.

حسین زاده با اشاره به رشد صنایع ساختمانی کشور با ۳۵۰ شغل و رسته شغلی مرتبط افزود: با تقویت تولیدات داخلی و نوآوری های موجود در این صنعت، تسهیل در مسیر توسعه بازارها و تعاملات تجاری با سایر کشورها یک امر ضروری است.

رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه های بین المللی همچنین یادآور شد: تلاش های منسجم و موثری برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی صادرات محور در شرایط محدودیت های کرونایی در کشور صورت می گیرد و هر ساله ۱۰ نمایشگاه بین المللی تخصصی پر رونق مرتبط با صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین المللی تهران و نمایشگاه استانی برگزار می شود که فرصت مناسبی برای توسعه  صادرات، بازاریابی، برندسازی را در این صنعت فراهم می سازد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کاهش هزینه ها، اقتصادی بودن تولید و جلوگیری از افزایش قیمت تولیدات صنایع ساختمانی را مهم و الویت دار دانست و خاطر نشان ساخت:موانع و چالش های پیش روی صادرات و تجارت استان گلستان با کشورهای همسایه شمالی ، آسیای میانه و آوراسیا باید برطرف گردد

تا شاهد روند صعودی صادرات و گشایش های جدید تجاری باشیم .

لازم به یادآوری است هجدمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان با رعایت پروتکل های بهداشتی از ۲۷ آبان ماه بمدت ۴ روز از ساعت ۱۲ الی ۶ دایر می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گلستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گلستان

    اخبار برگزیده