به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین اداره‌کل میراث فرهنگی گلستان با شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان در راستای تقویت نقش مدیریت شهری در توسعه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرکز استان و بررسی تحولات مرمت، احیا و بهره‌برداری شهر تاریخی استرآباد(گرگان) در صحن شورای اسلامی شهر گرگان بسته شد.

عبدالرضا دادبود شهردار گرگان در خصوص این تفاهم نامه اظهار کرد: همکاری و تعامل خوبی بین شورای اسلامی و شهرداری گرگان با اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی در راستای احیا و بهره‌برداری از بافت تاریخی شکل‌گرفته است و مسیری که برای مرمت و احیا بافت تاریخی آغازشده است با سرعت تداوم خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه شهرداری گرگان، شورای اسلامی شهر گرگان و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان فعالیت‌ها و اقدامات در حوزه بافت تاریخی و توسعه گردشگری را هم‌ راستا و منسجم خواهد کرد.

شهردار گرگان بیان کرد: ایجاد شهرداری بافت تاریخی در گرگان که درگذشته به‌دلیل تغییر در محدوده مناطق شهری به ثمر نرسید، در دستور کار شهرداری گرگان قرار دارد.

دادبود گفت: در پروانه مرمت خانه‌های بافت تاریخی گرگان، مقررات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لحاظ خواهد شد تا دغدغه‌های سرمایه‌گذاران و مالکین بناهای تاریخی رفع شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: