به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سید جواد قدس علوی اظهار کرد: در چند سال اخیر شاهد شتاب توسعه آبزی پروری در استان بوده ایم که این امر نقش بسزایی در توسعه استان نیز داشته است.

وی افزود: پتانسیل یابی در حوزه آبزی پروری یکی از موضوعات قابل تامل است چرا که استفاده از این پتانسیل ها رونق اقتصادی منطقه را در پی خواهد داشت.

مدیر کل شیلات گلستان مجتمع پرورش میگو گمیشان، مجتمع پرورش ماهیان خاویاری گمیشان، پرورش ماهی در دریا(قفس و پن) و پرورش ماهی با استفاده دو منظوره از آب چاههای مجاز کشاورزی را مهم ترین پتانسیل ها و طرح های اقتصاد مقاومتی استان دانست و اذعان داشت: نگاه شیلات همواره به حلقه های قبل و بعد زنجیره تولید در تمام طرح های آبزی پروری بوده است. چرا که معتقدیم با تکمیل حلقه های قبل و بعد از تولید در داخل استان، ارزآوری محصول تماما نصیب استان خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت آب چاه های کشاورزی جهت پرورش ماهی یادآور شد: استان گلستان مبتکر ، پیشگام و پیشرو این طرح بوده و زمینه افزایش بهره وری در چاه های آب کشاورزی را فراهم آورده است و وجود 18 هزار حلقه چاه مجاز در استان موقعیت بسیار مناسبی در راستای استفاده از این ظرفیت در استان ایجاد کرده است.

قدس علوی گلستان را به عنوان اولین استان پرورش دهنده ماهی در پن معرفی کرد و گفت: قفس های مورد نیاز جهت پرورش ماهی از سوی شرکت جهاد نصر در اختیار ساحل نشینان قرار گرفته است و در حال حاضر ساحل نشینان با تشکیل شرکت تعاونی، مشغول پرورش ماهی در قفس هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: