به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ احمد تجری با اشاره به این‌که پروژه اعتبار سنجی، ارزیابی و رتبه‌بندی مقاصد گردشگری با رویکرد برندسازی با عنوان شهر گردشگر در کشور مطرح شده است، بیان کرد: طرح شهر گردشگر برندی ملی در حوزه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است. شهرهایی که استعداد سطح‌بندی در ارائه خدمات گردشگری دارند با نگاه به رونق گردشگری و اقتصادی شهرها در این طرح مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در 5 سطح به‌لحاظ گردشگری تقسیم‌ندی خواهند شد.

خاطرنشان کرد: شهرهای استان گلستان ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی دارند و طرح شهر گردشگر که نگرشی جدید و نوآورانه در صنعت گردشگری است می‌تواند مسیری برای شناخت بهتر این ظرفیت‌ها و توسعه اقتصاد شهرها باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان یادآور شد: با توجه به نشست مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با 15 شهرداری سطح استان در آبان‌ماه سال‌جاری، درحال‌حاضر شهرداری‌های گرگان، بندر ترکمن، کلاله، دوزین، خان ببین، مراوه‌تپه و گیلداغ آمادگی خود را برای اجرای این طرح و انتخاب به‌عنوان شهر گردشگر به‌صورت مکتوب ارائه کردند.

تجری اضافه کرد: با برگزاری نشست‌های جداگانه با برخی شهرداری های استان با حضور نماینده موسسه فراکاوان بازار گردشگری ایرانیان به عنوان مجری طرح شهر گردشگر، طرح مذکور و مزایای اعتبارسنجی، ارزیابی و رتبه بندی مقاصد گردشگری بیان شد که در این نشست ها نیز 4 شهر از جمله آزادشهر، علی آبادکتول، آق‌قلا و کردکوی آمادگی خود را اعلام کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: