به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سید نفیسه حسینی واعظ، مدیر حوزه های علمیه خواهران استان گلستان در مراسم تجلیل از مادران زیر 40 سال که دارای 4 فرزند هستند و همچنین طلبه های ویژه حوزه خواهران اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با جهاد فرزند آوری این جلسه برای تجلیل از این مادران بزرگوار تشکیل شده است.

وی افزود:  14 مادر زیر 40 سال که دارای 4 فرزند هستند در سراسر استان شناسایی شده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت حوزه های علمیه خواهران در استان تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا کلاس های آموزشی و برنامه های این مرکز به صورت مجازی برگزار میشود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1500 طلبه خواهر در سطوح دو،سه و چهار در سراسر استان مشغول به تحصیل هستند.

حسینی واعظ توضیح داد: طلاب در سطح چهار که در واقع مقطع عالی و دکترا میباشد در دو رشته فقه خانواده و تفسیر تطبیقی در استان مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: حوزه علمیه خواهران در مقطع کارشناسی ارشد در سه رشته تفسیر علوم قرآنی،فقه و کلام طلبه خواهر دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زمان پذیرش حوزه علمیه خواهران در مقاطع سطح دو ، سه و چهار میباشد بیان داشت: خواهران تا سقف سنی 40 سال که دارای تحصیلات دیپلم هستند در11 مدرسه در سراسر استان پذیرش می شوند و در یک مدرسه در شهرستان علی آباد کتول نیز در مقطع سیکل پذیرش دارد که طلاب در این مقطع طی یک دوره 7 ساله مدرک سطح دو را دریافت میکنند.

وی در پایان افزود: در سراسر استان 12 حوزه علمیه در سطح دو در حال آموزش به خواهران طلبه هستند و تمامی اساتید گلستانی هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: