به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی حق شناس شامگاه ۱۸ فروردین در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار کرد: اتفاق فعلی تنها مربوط به گلستان نیست بلکه مربوط به کل کشور و حتی در سطح بین‌المللی است البته این به معنای آن نیست که توجه به پروتکل های بهداشتی را مد نظر قرار ندهید.

وی افزود : در گلستان اگرچه ۳ پیک را گذرانده ایم اما میزان درگیری ما در پیک دوم و سوم بسیار کمتر از اول بوده است و امروز اگرچه در حال تجربه پیک چهارم هستیم اما خوشبختانه از اسفند ۹۸ تا اسفند ۹۹ شیب ما کاهشی بود.

استاندار گلستان گفت: روند شیوع طولانی بیماری کرونا موجب خستگی عمومی در جامعه شده اما هشدار ها داده شده و بخش قابل توجهی از مردم پروتکل ها را رعایت کرده اند

استاندار گلستان یادآور شد : در شهرهای قرمز فعالیت گروه‌های شغلی ۲ و ۳ و ۴ و در شهرهای نارنجی گروه‌های ۳ و ۴ ممنوعیت فعالیت دارند و بر اساس پروتکل هر یک از دستگاهها باید زیر مجموعه خود را کنترل کنند تا رعایت پروتکل ها صورت گیرد و پروتکل های مربوط به شهرهای قرمز, نارنجی و زرد در استان اعمال خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حفر چاه اکتشافی نفت یا گاز در گمیشان گفت: تاکنون ۱۲ چاه نفت در گلستان حفاری شده و امیدواریم در چاه سیزدهم به محصول نهایی نفت و گاز دست پیدا کنیم

استاندار گلستان ادامه داد: دستیابی به محصول نفت و گاز موجب توسعه شهرستان گمیشان و استان گلستان خواهد شد.

حق شناس یادآور شد: حفاری این چاه‌ با اعتبار  ۴۵ میلیارد تومان و ۱۵ میلیون یورو انجام خواهد شد و وزارت نفت در مدت قریب به ۹ ماه این اقدام را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: اگر چنانچه در چاه اول به جواب نرسیم عملیات حفاری در چاه دوم آغاز خواهد شد.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۱۵۰ متر از حفاری ۳۰۰۰ متری این چاه نفت چاه انجام شده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم این حفاری به جواب برسد و بتوانیم نفت یا گاز استخراجی را به محصول نهایی در گلستان تبدیل کنیم

استاندار گلستان در پایان اظهار کرد: در آغاز سال جاری پرواز گرگان به آکتائو قزاقستان انجام شد و امیدواریم مسیر های بین المللی از فرودگاه گرگان افزایش یابد و امیدواریم این آغازی برای گسترش ظرفیت های گردشگری و تجاری استان باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: