به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ علی اکبر نصیری با حضور در دفتر خبرگزاری برنا در گرگان در خصوص طرح برق امید اظهار کرد: برای گذر از پیک مصرف در سال 1400 در حال برنامه ریزی هستیم و در همین راستا مشترکین خانگی به سه قسمت کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم میشوند.

وی ادامه داد: در این طرح مشترکین کم مصرف برق رایگان دریافت می کنند و به مشترکینی که خوش مصرف و پر مصرف هستند نیز اطلاع رسانی می شود تا با رعایت برخی موارد مشمول برق امید شوند.

وی با اشاره به افزایش سرقت سیم‌های مسی اظهار کرد: در اقدامات سال جدید پیش بینی شده است تا شبکه سیم های مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شوند که به همین منظور در سال گذشته ۱۹۱ کیلومتر شبکه سیم مسی با هزینه ۱۴میلیارد تومان به کابل خودنگهدار تبدیل شد و پیش بینی می شود در سال جاری این آمار به ۹۴۰ کیلومتر در شهرستان های استان برسد.

وی با بیان اینکه در افق ۱۴۰۴ هدف «۷۷۰۷» تعریف شده است توضیح داد: عدد ۷۷ به معنای میزان خاموشی سالیانه به ازای هر مشترک است که در حال حاضر این آمار ۳۰۰ خاموشی در طول سال میباشد.

وی ادامه داد: عدد صفر در این هدف به معنای صفر کردن مراجعات حضوری و استفاده از اپلیکیشن «برق من» به جهت بهره بردن از خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان می‌باشد که  در حال حاضر از ۸۰ خدمتی که توسط شرکت برق ارائه می شود ۴۰ خدمت در این اپلیکیشن قابل انجام است.

نصیری گفت: عدد ۷ در طرح «۷۷۰۷» نشان‌دهنده آمار تلفات است و با توجه به اینکه این آمار در حال حاضر ۱۰.۸ می باشد در افق ۱۴۰۴ بایستی به رقم 7 برسد.

وی در ادامه در پاسخ به خبرنگار برنا خصوص تامین برق شهرک پرستاران شهرستان گرگان اظهار کرد: به دلیل اینکه این شهرک خارج از بافت شهری می باشد شرکت توزیع نیروی برق استان وظیفه‌ای برای تامین برق آن منطقه ندارد و خود ساکنین برای احداث شبکه بایستی هزینه آن را پرداخت کنند.

نصیری خاطرنشان کرد: کل مشترکین برق در گلستان ۷۶۸ هزار و ۲۶۷ می باشد که از این تعداد ۶۲۵ هزار ۴۴۰ مشترک خانگی، ۳۶ هزار ۶۷۷مشترک عمومی، ۱۲ هزار و ۷۴۴ مشترک کشاورزی، ۳ هزار و ۲۴۴ مشترک صنعتی و ۹۰ هزار و ۷۴۰ مشترک تجاری هستند.

وی افزود: تعرفه مشترکین از سال ۹۷ به بعد افزایش نداشته است ضمن اینکه با توجه به تورم موجود بدهی های شرکت برق در حال افزایش است.

نصیری در پایان توصیه کرد: متاسفانه از آنجاییکه سرقت درب تابلوهای برق افزایش یافته است، شهروندان در صورت مشاهده تابلوهای برق که درب آن باز است با 121 تماس بگیرند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: