به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سرهنگ ابراهیم پرسا گفت: در پی وصول مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروند گرگانی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مبلغ 59 میلیون ریال طی چند مرحله از حساب شاکی بصورت اینترنتی برداشت شده است.

این مقام انتظامی گفت: با تکمیل تحقیقات، متهم که فرزند 13ساله شاکی پرونده بود، شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی و همکاری و همراهی والدین، احضار و ضمن ابراز ندامت از اقدام مجرمانه خود اینگونه اظهار کرد که " رمز حساب بانکی مادرم را در اختیار داشتم و مخفیانه خرید اینترنتی انجام دادم".

سرهنگ پرسا خاطرنشان کرد: این نوجوان که به جهت استفاده از سامانه شاد و حضور در کلاسهای آنلاین از گوشی و اینترنت استفاده می کرد، مبالغ برداشت شده از حساب  مادرش را  برای خرید بازی رایانه ای استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا استان گلستان تصریح کرد: والدین می بایست بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشند و ضمن همراهی با آنها در جهت فراگیری آموزشهای آنلاین، کارت بانکی، رمز شخصی و اطلاعات حساب خود را در اختیار افرادی که دانش و سواد کافی ندارند، قرار ندهند و پیامک و رمز پویای حساب بانکی خود را فعال کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: