به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ محمد محمد زاده اظهار کرد: 20 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز (ماینر) توسط بازرسین اداره صمت شهرستان گالیکش و دریافت گزارش‌های مردمی در شهرستان گالیکش کشف و ضبط شد.

وی افزود: این تعداد دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز، در راستای حفظ و پایداری شبکه برق در سطح شهرستان گالیکش توسط بازرسین اداره صنعت،معدن وتجارت این شهرستان کشف و ضبط شد.

وی گفت : هر دستگاه ماینر معادل ۲ و نیم کیلووات ساعت برق یعنی معادل یک دستگاه کولرگازی ۲۴ هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را بر شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.

محمد زاده گفت: از شهروندان تقاضا داریم به منظور ایجاد رفاه و آسایش عمومی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به سامانه 124 اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان گا لیکش گزارش کنند.

رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان گالیکش گفت : پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: