به گزارش خبرگزاری برنا از گزگان؛ احمد گلچین معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اظهار کرد: 12 کتاب‌فروشی در شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس استان گلستان در طرح زمستانه کتاب 99 حضوری فعالانه خواهند داشت.

وی ضمن دعوت از کلیه دوستداران فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به مشارکت در طرح بهارانه کتاب، گفت: سقف خرید برای هر خریدار در طرح بهارانه کتاب 1400 مبلغ ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می‌توانند از ۲0 درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند.

گلچین درباره کتاب‌فروشی‌های طرح، اظهار کرد: خانه کتاب، سرزمین کتاب، شهر کتاب، پاتوق کتاب، جنگل، دانشجو، سرو، بانک کتاب جلالی شعبه یک و سه، اسامی کتاب‌فروشی‌های شرکت‌کننده در شهرستان گرگان هستند.

وی افزود: همچنین کتاب‌فروشی‌های شهر کتاب، حافظ شعبه 3 و سلام در گنبدکاووس در این دوره از طرح حضوری فعال دارند.

گلچین کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح می‌شوند اما کتاب‌های آموزشی، کمک‌آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت‌نشده‌اند، مشمول طرح نمی‌شوند.

معاون فرهنگی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با تأکید بر اینکه ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتاب‌های چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه‌شده در کتاب‌فروشی را شامل نمی‌شود، گفت: کتاب‌فروشی‌های مشارکت‌کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.

گلچین همچنین با تأکید بر اینکه رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت در ایام کرونا برای کلیه کتاب‌فروشی‌ها ضروری است، گفت: مدیریت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در زمان طرح بر عهده واحدهای صنفی است و با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا خریدهای غیرحضوری با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل مربوطه امکان‌پذیر است.

گفتنی است؛ طرح بهارانه کتاب 1400 به مدت یک هفته از تاریخ 17 تا 24 خرداد ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: