به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی حق شناس امروز یکشنبه ۲۷ تیر در جلسه شورای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز استان تصریح کرد: در ۳ محور ناهارخوران, شصت کلا و توسکستان اصلی ترین ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته و اگر در گذشته برخوردهای قاطع صورت می گرفت یقیناً شاهد اتفاقات فعلی نبودیم.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی معماری ۱۲ هکتار علاوه بر ۴۸ هکتار روستای زیارت مشمول بافت خواهد شد و دستگاه هایی نظیر بنیاد مسکن می توانند به ارائه خدمت بپردازند و کسانی که ساخت و سازهایی خارج از بافت دارند نباید مشمول ارائه خدمت شوند.

استاندار گلستان یادآور شد: پیشنهاد ما در خصوص ساخت و سازهای روستای زیارت به شورای عالی معماری تبدیل زیارت به شهرکی منفصل از گرگان است.

حق شناس خاطر نشان کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی کمیته ای جهت بررسی و تفحص پرونده های ارجاعی به کمیسیون ماده ۱۰۰ و نتایج احکام قلع و قمع های صادره در دو الی سه سال اخیر را ارائه کند.

وی گفت: پرونده هایی که مکلف به رفع مشکلات قانونی خود در مدت زمان تعیین شده بودند و دستورات قضایی و یا احکامی برای آنان صادر شده بود, امور اراضی موظف به اقدام قانونی در قبال آنهاست.

استاندار گلستان ادامه داد: باید مبنا در دستگاه هایی همچون منابع طبیعی یا امور اراضی برخورد با متخلفان باشد و در عین حال دستگاه های خدمت رسان نیز موظفند از ارایه خدمت به متخلفین پرهیز کنند.

وی اظهار کرد: ارائه خدمت دستگاه های خدمت رسان نظیر آب, برق, گاز و ... برای ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی خلاف قانون و مشمول برخوردار قانونی است.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: